Moje Auto SMS od roku. Czy torunianie chętnie korzystają ze zdalnego systemu rejestracji samochodu?

2022-08-07 11:21
Moje Auto SMS od roku. Czy torunianie chętnie korzystają z zdalnego systemu rejestracji samochodu?
Autor: pixabay.com

Od ponad roku mieszkańcy Torunia mogą korzystać ze zdalnego systemu umawiania się z magistratem. Miało być to ułatwienie przy pandemii, ale zostało z nami na dłużej. Jak się sprawdziło do tej pory?

Moje Auto SMS to projekt stworzony przez toruński magistrat - Wydział Obsługi Mieszkańców, Biuro Projektów Informatycznych, Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji oraz Wydział Prawny. Dzięki niemu możemy załatwić takie sprawy jak rejestracja pojazdu,  wymiana dowodu rejestracyjnego, zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym oraz uzyskanie duplikatu dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu.

Wystarczy, że wyślemy wiadomość na numer 799 448 018, w której zawrzemy numer rejestracyjny naszego samochodu lub numer VIN w przypadku auta zagranicznego. Urzędnik skontaktuje się z nami w ciągu najbliższych trzech dni roboczych, by ustalić dogodny dla nas termin załatwienia sprawy. Dowiemy się także jakie dokumenty powinniśmy na takie spotkanie przygotować. Czy mieszkańcy chętnie korzystają z takiego sposobu załatwiania spraw urzędowych?

Od momentu wdrożenia systemu do Wydziału Obsługi Mieszkańców wpłynęło około 18 000 smsów i wyznaczono 12 500 wizyt. Pozostałe smsy dotyczyły spraw, które nie wymagają umówienia wizyty, bądź Urząd Miasta Torunia nie był właściwy do realizacji spraw - informuje toruński urząd.

Według danych magistratu około 70% mieszkańców chcących załatwić wspomniane wcześniej sprawy wybrało system Moje Auto SMS. Pozostałe wizyty umówiono telefonicznie lub internetowo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE