Mega koncert w Toruniu! Louis Matute Jazz Quartet w Hard Rock Pubie "Pamela"

2022-11-24 14:06
Louis Matute Jazz Quartet
Autor: youtube Louis Matute Jazz Quartet zagra w Hard Rock Pubie "Pamela"

Koncert odbędzie się 28 listopada 2022 roku w Hard Rock Pubie "Pamela". Wystąpi szwajcarska grupa Louis Matute Jazz Quartet, ekipa światowej klasy. Start o godzinie 19.00. Wielką okazją są niskie ceny biletów! Polecamy!

Louis Matute Jazz Quartet

Louis Matute jest gitarzystą pochodzącym ze Szwajcarii. Studiował jazz w Wyższej Szkole Muzycznej w Lozannie (Szwajcaria), w której wykładali: Francis Colett, Wolfgang Muthspiel i Lionel Louek. W 2016 roku Louis został wybrany przez uczelnię do reprezentowania Szwajcarii podczas gry na festiwalu Switzerland Meets Brazil w Rio de Janeiro i Sao Paolo, organizowanym przez Montreux Jazz Festival z okazji jego 50-lecia.

Artysta

Louis Matute to muzyk eklektyczny, sideman kilku projektów grających w różnych stylach. Współpraca z wieloma zespołami pozwoliła mu występować na renomowanych szwajcarskich scenach, takich jak Cully Jazz Festival, Jazz Onze+, Montreux Jazz Festival oraz dzielić ją z tak wyjątkowymi muzykami, jak Nicolas Folmer, Nguyen Lê, Matthieu Michel czy Ben Van Gelder. Louis Matute prowadzi własny kwartet (z którym odbędzie trasę po Polsce tego roku) oraz duży zespół, z którym wydał 3 albumy.

Nagrody i uznanie

W 2019 roku Louis otrzymał nagrodę Cully Jazz Festival za „jakość osobistego projektu, profesjonalizm i potencjał rozwoju na scenie szwajcarskiej i międzynarodowej”. W październiku 2019 został zaproszony przez Ambasadę Szwajcarii oraz Konsulat Francji do wzięcia udziału w festiwalu Madajazzcar. Jest zwycięzcą konkursu Jazz Contreband 2019.

Wpływ rodziców i miłość do muzyki

Dzięki swojemu ojcu pochodzącemu z Hondurasu, Louis Matute zanurzył się w muzyce południowoamerykańskiej. Kuba, Brazylia, Kolumbia, Kostaryka, każdy z tych krajów przyniósł mu inspirację, którą wykorzystał w tworzeniu własnej muzyki. Dzięki swojej matce pochodzącej z Niemiec - odkrył wielkich kompozytorów, którzy wpłynęli na zachowanie harmonijnego ducha w jego twórczości. Zarówno pod względem geograficznym, jak i muzycznym, kultury te wydają się być przeciwstawne - jednak Louis Matute potrafi je połączyć w swoim muzycznym świecie.

Koncert w Toruniu

W poniedziałek 28.11.2022 w Hard Rock Pubie "Pamela" wystąpi szwajcarska grupa Louis Matute Jazz Quartet .

Wydarzenie jest biletowane. Start o godzinie 19. Kolekcjonerskie wejściówki na koncert zespołu Louis Matute Jazz Quartet są dostępne w przedsprzedaży:

- do 27.11.2022 - 20 zł,- w dniu koncertu - 30 zł.

Bilety można kupić w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość kolekcjonerskich wejściówek jest ściśle limitowana.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE