Louis Matute Jazz Quartet

i

Autor: youtube Louis Matute Jazz Quartet zagra w Hard Rock Pubie "Pamela"

Mega koncert w Toruniu! Louis Matute Jazz Quartet w Hard Rock Pubie "Pamela"

2022-11-24 14:06

Koncert odbędzie się 28 listopada 2022 roku w Hard Rock Pubie "Pamela". Wystąpi szwajcarska grupa Louis Matute Jazz Quartet, ekipa światowej klasy. Start o godzinie 19.00. Wielką okazją są niskie ceny biletów! Polecamy!

Louis Matute Jazz Quartet

Louis Matute jest gitarzystą pochodzącym ze Szwajcarii. Studiował jazz w Wyższej Szkole Muzycznej w Lozannie (Szwajcaria), w której wykładali: Francis Colett, Wolfgang Muthspiel i Lionel Louek. W 2016 roku Louis został wybrany przez uczelnię do reprezentowania Szwajcarii podczas gry na festiwalu Switzerland Meets Brazil w Rio de Janeiro i Sao Paolo, organizowanym przez Montreux Jazz Festival z okazji jego 50-lecia.

Artysta

Louis Matute to muzyk eklektyczny, sideman kilku projektów grających w różnych stylach. Współpraca z wieloma zespołami pozwoliła mu występować na renomowanych szwajcarskich scenach, takich jak Cully Jazz Festival, Jazz Onze+, Montreux Jazz Festival oraz dzielić ją z tak wyjątkowymi muzykami, jak Nicolas Folmer, Nguyen Lê, Matthieu Michel czy Ben Van Gelder. Louis Matute prowadzi własny kwartet (z którym odbędzie trasę po Polsce tego roku) oraz duży zespół, z którym wydał 3 albumy.

Nagrody i uznanie

W 2019 roku Louis otrzymał nagrodę Cully Jazz Festival za „jakość osobistego projektu, profesjonalizm i potencjał rozwoju na scenie szwajcarskiej i międzynarodowej”. W październiku 2019 został zaproszony przez Ambasadę Szwajcarii oraz Konsulat Francji do wzięcia udziału w festiwalu Madajazzcar. Jest zwycięzcą konkursu Jazz Contreband 2019.

Wpływ rodziców i miłość do muzyki

Dzięki swojemu ojcu pochodzącemu z Hondurasu, Louis Matute zanurzył się w muzyce południowoamerykańskiej. Kuba, Brazylia, Kolumbia, Kostaryka, każdy z tych krajów przyniósł mu inspirację, którą wykorzystał w tworzeniu własnej muzyki. Dzięki swojej matce pochodzącej z Niemiec - odkrył wielkich kompozytorów, którzy wpłynęli na zachowanie harmonijnego ducha w jego twórczości. Zarówno pod względem geograficznym, jak i muzycznym, kultury te wydają się być przeciwstawne - jednak Louis Matute potrafi je połączyć w swoim muzycznym świecie.

Koncert w Toruniu

W poniedziałek 28.11.2022 w Hard Rock Pubie "Pamela" wystąpi szwajcarska grupa Louis Matute Jazz Quartet .

Wydarzenie jest biletowane. Start o godzinie 19. Kolekcjonerskie wejściówki na koncert zespołu Louis Matute Jazz Quartet są dostępne w przedsprzedaży:

- do 27.11.2022 - 20 zł,- w dniu koncertu - 30 zł.

Bilety można kupić w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy [email protected] i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem. Ilość kolekcjonerskich wejściówek jest ściśle limitowana.