Koronawirus w Toruniu

i

Autor: M.Witt-Ratowska Koronawirus w Toruniu

Koronawirus Toruń: Kolejne ofiary koronawirusa i ozdrowieńcy. Zakażeni lekarze, pielęgniarki i księża [BILANS]

2020-04-22 21:50

Koronawirus Toruń: ile osób jest zakażonych? Jak wygląda sytuacja w Toruniu? Łącznie 452 osoby w województwie kujawsko-pomorskim są zakażone koronawirusem. Środa (22 kwietnia) przyniosła 14 nowych przypadków. Niestety, potwierdzono trzy zgony osób chorych na COVID-19. Wszyscy byli pacjentami szpitala w Grudziądzu. Jak informuje Urząd Wojewódzki, są też dobre informacje - to 11 kolejnych ozdrowieńców. Mamy ich teraz w regionie 88.

Koronawirus nie oszczędza tych, którzy z nim walczą. Przynajmniej ośmiu pracowników medycznych Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu jest chorych. Jedna z pielęgniarek trafiła do szpitala w Grudziądzu. Tymczasem ta placówka również zmaga się z zakażeniami wśród personelu:

Koronawirus Toruń. Zakażeni księża

Pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2 otrzymał jeden z księży parafii pw.św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu. Przebywa w szpitalu, jego stan jest dobry. Od wczoraj (21 kwietnia) czterech księży tej parafii zostało objętych kwarantanną. To decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Objęci kwarantanną kapłani nie sprawują żadnej liturgii w kościele i nie mają kontaktu z wiernymi. Kościół zgodnie ze wskazaniami sanepidu poddano dezynfekcji, a posługę duszpasterską sprawują księża z zewnątrz - informuje ksiądz Paweł Borowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.
Parafia jest w kontakcie z sanepidem i w trosce o bezpieczeństwo wiernych postępuje zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich chorych w naszej diecezji oraz o ustanie epidemii.

Koronawirus Toruń. Liczba zakażonych

W samym Toruniu jest 91 zakażonych osób (w powiecie toruńskim 22), w Bydgoszczy 136 (powiat 24), we Włocławku 20. Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim 4219 osób przebywa w kwarantannie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE