Kolędowanie przy szopce, konkursy i życzenia wyświetlane na fasadach toruńskich instytucji. W święta nie będzie nudy

i

Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Kolędowanie przy szopce, konkursy i życzenia wyświetlane na fasadach toruńskich instytucji. W święta nie będzie nudy

2020-12-22 14:28

W Toruniu, jak w wielu miastach w kraju i na świecie - w tym roku bez hucznych obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Jednak Toruńska Agenda Kulturalna przygotowała dla nas dużą dawkę atrakcji bez wychodzenia z domu.

Zdalne kolędowanie przy szopce, świąteczna edycja "Daj Sztukę", Prezydencka Gala Noworoczna, a także najszczersze życzenia, które pojawią się na fasadach miejskich instytucji. Do tego konkursy i pięknie ozdobiona starówka. Torunianie w tym roku z pewnością poczują świąteczny klimat. Przyglądamy się propozycjom spędzania tego czasu w uroczysty, ale przede wszystkim - bezpieczny sposób.

Nie ma świąt bez kolędowania - stąd propozycja do wzięcia udziału w transmisjach prosto z szopki bożonarodzeniowej, która zdobi Rynek Nowomiejski w Toruniu. Prosto ze starówki nadawać będą m.in. Monika Trawicka, Rafał "Zwierzak" Zieliński, OPP Dom Harcerza, Mała Rewia, Michał Hajduczenia, Radek Wysocki z zespołem Kavoo oraz Szkoła New Art. Transmisję możecie oglądać na profilu Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku.

Dodatkowo, jeśli chcesz pokazać swój talent wokalny, weź udział w konkursie „Podziel się kolędą”. Wykonaj ulubioną kolędę lub pastorałkę i wyślij ją na konkurs@tak.torun.pl. Każdy uczestnik może wykonać 3 takie nagrania. Zgłoszenia można wysyłać do 31 grudnia do godziny 12:00. Oprócz nagród rzeczowych dla najciekawszych wokalistów, będzie okazja, by dać się poznać szerszej publiczności. Nasze wykonanie danego utworu zostanie zaprezentowane w szopce bożonarodzeniowej na toruńskiej starówce. Jak zaznacza Toruńska Agenda Kulturalna - konkurs jest dla wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek.

Tegoroczna Prezydencka Gala Noworoczna odbędzie się, jednak w wersji online. 1 stycznia o godzinie 18:00 będziemy mogli przenieść się na salę koncertową Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, by usłyszeć Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Adama Banaszaka. Grupa wykona znane utwory z oper, operetek i musicali. Koncert będzie można śledzić w wersji online na kanale TOS na Youtubie.

Nowością będą życzenia, które otrzymamy w nietypowy sposób. Pojawią się jako projekcje na budynku Urzędu Miasta Torunia oraz na fasadzie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Będziemy mogli je zobaczyć w Sylwestra w godz. 15:00-19:00 oraz w Nowy Rok między 15:30 a 23:00.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Szopki Bożonarodzeniowe w Toruniu 2014-2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE