Karambol i wypadek na A1, kolizja w centrum Torunia. Pogoda nie sprzyja kierowcom [ZDJĘCIA]

2021-01-18 10:44 Magdalena Witt-Ratowska

Aż pięć pojazdów, w tym laweta, zderzyły się nad ranem na autostradzie A1 pomiędzy węzłem Lubicz i Nowa Wieś. Sześć osób trafiło do toruńskich szpitali. Minionej nocy dramatycznie było również w powiecie grudziądzkim. Na A1 doszło do wypadku z udziałem trzech ciężarówek. Z kolei rano w centrum Torunia miała miejsce groźnie wyglądająca kolizja.

Przez kilka godzin trwały czynności służb - straży pożarnej, policji i pogotowia - przy wypadku na A1 pod Toruniem. Nad ranem, około godziny 5.00, pomiędzy węzłami Lubicz i Nowa Wieś w kierunku Łodzi, zderzyło się pięć samochodów, którymi podróżowało 12 osób. Aż połowa z nich wymagała hospitalizacji. Dwie odniosły poważniejsze obrażenia.

Zdjęcia z wypadku znajdziecie poniżej. 

Jak doszło do karambolu - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu:

Z ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu wynika, że kierowca marcedesa sprintera wiozący renault megane z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w barierę ochronną. Na niego najechał opel combo, następnie audi i mercedes vito. Tuż po zdarzeniu karetki zabrały sześć osób do toruńskich szpitali.

Droga jest już przejezdna, wcześniej ten fragment autostrady był zablokowany i kierowcy musieli jechać objazdem przez Toruń. Potem wprowadzono na A1 ruch wahadłowy.

Kilka godzin wcześniej, w nocy z 17 na 18 stycznia, miał też miejsce wypadek na A1, w miejscowości Ruda w powiecie grudziądzkim. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Na to najechała następna. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Wstępne ustalenia policji mówią o niedostosowaniu prędkości do warunków jazdy.

Natomiast dzisiaj (18 stycznia) około 7.00 rano na skrzyżowaniu ulic Grudziądzkiej i Podgórnej w Toruniu doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na wysepce dla pieszych, ze światłami, "wylądowały" dwie osobówki, panda i audi. Nikomu nic się nie stało, policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Nasze zdjęcia na początku tekstu. 

Na drogach wciąż jest bardzo ślisko. Dzisiaj nadal panują silne mrozy, jutro (19 stycznia) temperatura wzrośnie, ale możliwe są opady śniegu i marznąca mżawka.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zima w Bydgoszczy