Gość w Dom. Fundacja Emic szuka pracy i dachu nad głową dla obcokrajowców [AUDIO]

i

Autor: pixabay.com

"Gość w Dom". Fundacja Emic szuka pracy i dachu nad głową dla obcokrajowców [AUDIO]

2021-12-29 16:19

Czy słynna polska gościnność dotyczy też osób z doświadczeniem uchodźczym? O tym chce przekonać się Fundacja Emic z Torunia. To w ramach akcji "Gość w Dom..."

Otrzymanie azylu w Polsce dla wielu migrantów na granicy z Białorusią byłoby spełnieniem marzeń. Co jednak dzieje się z osobami z doświadczeniem uchodźczym po otrzymaniu takiej decyzji? Bez znajomości języka polskiego, czasami angielskiego muszą zaczynać od zera. Przed nimi biurokracja, ale i zapewnienie sobie najważniejszych potrzeb na start. To dach nad głową oraz praca. W pierwszych krokach obcokrajowców wspiera Fundacja Emic.

W ramach akcji "Gość w Dom" szukają wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego (głównie w Toruniu, Bydgoszczy oraz Gdańsku) mieszkań, pokoi oraz miejsc pracy dla osób, które chcą budować swoje życie w Polsce na nowo. O akcji rozmawiamy z Sylwią Żulewską, prezeską fundacji.

"Gość w dom". Fundacja Emic poszukuje pracy i domu dla uchodźców

Formularz dostępny jest TUTAJ. Akcję można wesprzeć także poprzez wolontariat. Poszukiwane są osoby, które pomogą obcokrajowcom w stawianiu pierwszych kroków poza ośrodkiem.