"Gość w Dom". Fundacja Emic szuka pracy i dachu nad głową dla obcokrajowców [AUDIO]

2021-12-29 16:19
Gość w Dom. Fundacja Emic szuka pracy i dachu nad głową dla obcokrajowców [AUDIO]
Autor: pixabay.com

Czy słynna polska gościnność dotyczy też osób z doświadczeniem uchodźczym? O tym chce przekonać się Fundacja Emic z Torunia. To w ramach akcji "Gość w Dom..."

Otrzymanie azylu w Polsce dla wielu migrantów na granicy z Białorusią byłoby spełnieniem marzeń. Co jednak dzieje się z osobami z doświadczeniem uchodźczym po otrzymaniu takiej decyzji? Bez znajomości języka polskiego, czasami angielskiego muszą zaczynać od zera. Przed nimi biurokracja, ale i zapewnienie sobie najważniejszych potrzeb na start. To dach nad głową oraz praca. W pierwszych krokach obcokrajowców wspiera Fundacja Emic.

W ramach akcji "Gość w Dom" szukają wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego (głównie w Toruniu, Bydgoszczy oraz Gdańsku) mieszkań, pokoi oraz miejsc pracy dla osób, które chcą budować swoje życie w Polsce na nowo. O akcji rozmawiamy z Sylwią Żulewską, prezeską fundacji.

"Gość w dom". Fundacja Emic poszukuje pracy i domu dla uchodźców

Formularz dostępny jest TUTAJ. Akcję można wesprzeć także poprzez wolontariat. Poszukiwane są osoby, które pomogą obcokrajowcom w stawianiu pierwszych kroków poza ośrodkiem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE