UE

i

Autor: Komitet Regionów UE rolnictwo

Unia Europejska

Głos kujawsko-pomorskiego w Brukseli. Europejska Partia Ludowa o rolnictwie

2023-09-21 10:20

19 września 2023 roku marszałek Piotr Całbecki wziął udział w Brukseli w konferencji zorganizowanej przez Europejską Partię Ludową na temat przyszłości europejskiego rolnictwa. Udział w rozmowach wzięła też udział przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz ministrowie rolnictwa w rządach Czech, Szwecji, Austrii oraz Grecji.

Debata nad europejskim rolnictwem

Marszałek Piotr Całbecki został zaproszony do debaty, która dotyczy m.in. przyszłości europejskiej wspólnej polityki rolnej, jako członek Europejskiego Komitetu Regionów (KR),  znawca problematyki rolnictwa oraz produkcji żywności. Dla KR przygotował opinię na temat bezpieczeństwa żywnościowego oraz zwiększenia odporności systemów żywnościowych naszego kontynentu, która jest oficjalnym stanowiskiem tego gremium.

Wielokrotnie zabierał głos w tej sprawie, opowiadając się za zrównoważonym rozwojem uwzględniającym kwestie ochrony środowiska, za zachowaniem bioróżnorodności i wzmocnieniem rolnictwa ekologicznego, za wzmocnieniem i promocją lokalnych systemów żywnościowych oraz przeciw nadmiernej chemizacji rolnictwa.

Realizacja tych postulatów przez Radę Europejską i Komisję Europejską jest szansą dla rozwoju społeczno-gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego.

Super Ring - Odc. 5 (Unia Europejska)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE