OHP w Toruniu

i

Autor: Mariusz Luda Młodzież z toruńskiego OHP aktywizuje mieszkańców

Europejskie smaki po toruńsku, czy kwiaty we włosach - młodzież OHP aktywizuje mieszkańców lewobrzeża [AUDIO]

2021-05-19 12:00

„Kulturalnie, aktywnie i zdrowo” – w czerwcu, po czterech miesiącach prowadzonych działań zakończy się projekt aktywizacji mieszkańców lewobrzeża, prowadzony przez uczniów toruńskiego OHP w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. To m.in. konkursy, gry miejskie oraz inne propozycje aktywności kulinarnych, sportowych czy historycznych, a dedykowanych właśnie mieszkańcom Podgórza.

Uczestnicy projektu nie tylko aktywizowali mieszkańców Podgórza, ale też sami w ramach spotkań Europejskiego Korpusu Solidarności poznawali rynek pracy, głównie poza granicami kraju. To wszystko w ramach sieci EURES, która oferuje bezpłatne usługi w zakresie poradnictwa, doradztwa, poruszania się na europejskim rynku pracy. Była to też okazja do dyskusji o bezpieczeństwie oraz formalnościach związanych z poszukiwaniem pracy za granicą. Pierwszą z propozycji były Europejskie Smaki po toruńsku. Teraz czas na wiosenny konkurs dla fryzjerek i fryzjerów „Kwiaty we włosach” – informuje Kamil Wysocki.

Europejskie smaki po toruńsku, czy kwiaty we włosach - młodzież OHP aktywizuje mieszkańców lewobrzeża
SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową

Działania w ramach Projektu Solidarności będą w sumie realizowane przez cztery miesiące i zakończą się w czerwcu. Więcej o tym znajdziesz TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE