Do sądu na wycieczkę. Torunianie odwiedzą nowy gmach [AUDIO]

2021-06-17 17:36
Sąd Rejonowy w Toruniu
Autor: M.Witt-Ratowska Sąd Rejonowy w Toruniu

Jak wygląda nowy Sąd Rejonowy w Toruniu, można się przekonać podczas weekendowych wycieczek. 19 i 20 czerwca będzie okazja do obejrzenia obiektu, który jest już praktycznie gotowy do pracy.

Ale zanim przeniosą się tu wydziały rozsiane po całym mieście, mieszkańcy i turyści mogą teraz wejść do miejsc i pomieszczeń, które wkrótce nie będą już dostępne do zwiedzania.

Osoby zainteresowane zajrzą m.in. do sal rozpraw, pomieszczeń konwoju, archiwum oraz przejdą się po terenie zewnętrznym. Podczas wizytacji będzie można dowiedzieć się o przebiegu prac, a także wielu innych szczegółów dotyczących budowy siedziby sądu - po budynku oprowadzać będą osoby zaangażowane w realizację inwestycji

- informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta Torunia.

Na dni otwarte obowiązują zapisy. Należy się zgłosić mailowo pod adres bartlomiej.klarecki@warbud.pl i w treści wpisać „Dni otwarte Sądu Rejonowego w Toruniu”. W informacji zwrotnej podane zostaną szczegóły dotyczące godziny i miejsca zbiórki. Zwiedzanie będzie możliwe 19 i 20 czerwca od 9.00 do 15.00. Wejścia o każdej pełnej godzinie. 

Będzie okazja do zwiedzania nowego Sądu Rejonowego w Toruniu:

Sąd Rejonowy, który pracuje obecnie w pięciu różnych lokalizacjach, zacznie pracę w nowej siedzibie przy placu Zwycięstwa jeszcze w wakacje. Znajdzie się tu 12 wydziałów - karne, cywilne, ksiąg wieczystych, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczy, KRS i sekcja do spraw wykonania orzeczeń karnych. W środku jest 40 sal rozpraw, biura, pokoje administracji, sala konferencyjna. W podziemiach garaż dla pracowników sądu oraz miejsca postojowe dla konwojów na rozprawy, do tego pomieszczenia na archiwa oraz techniczne. Nowy budynek Sądu Rejonowego jest inwestycją Skarbu Państwa, koszt prac z wyposażeniem to prawie 150 milionów złotych.

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy już otwarte
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE