Do ośmiu wzrosła liczba poszkodowanych przez nożownika z Torunia

2022-01-17 21:47
Do ośmiu wzrosła liczba poszkodowanych przez nożownika z Torunia
Autor: KMP w Toruniu

Wciąż trwa zbieranie dowodów w sprawie. Najprawdopodobniej we wtorek Luca L. Zostanie przesłuchany przez prokuratora. O tym jakie zarzuty zostaną mu postawione zdecydują między innymi opinie biegłych.

Dwudziestojednoletni mieszkaniec Torunia Luca L. Został ujęty w poniedziałek wczesnym rankiem przez funkcjonariuszy Toruńskiej policji. Po jego godzinnym szturmie toruńskich ulic z maczetą w ręku, cztery osoby wymagały hospitalizacji w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Józefa. Teraz wiadomo o kolejnych poszkodowanych. Było ich przynajmniej ośmioro. Poza uszkodzeniami ciała, z których najpoważniejsze polegały na ucięciu palca i zadaniu rany ciętej twarzy, napastnik dopuścił się w kilku przypadkach uszkodzenia mienia: wybił szybę w samochodzie, jednej kobiecie zniszczył kurtkę.

Mężczyzna wyszedł z domu przy ul. Drzewieckiego na Koniuchach w poniedziałek ok. godziny 4:45 po domowej awanturze. Matka sprawcy miała zaalarmować służby o tym, że syn jest pod wpływem narkotyków i może zachowywać się agresywnie. Jego trasa liczyła ponad 4 kilometry, wiodła Szosą Chełmińską do Starego Miasta i dalej aż do placu Pokoju Toruńskiego, gdzie został zatrzymany przez policjantów około 6:00 rano. Policja apeluje o pilny kontakt wszystkich, którzy mieli jakąkolwiek styczność ze zdarzeniem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE