Zaatakował o poranku. Cztery ofiary nożownika w Toruniu [AKTUALIZACJA]

2022-01-17 8:28
Zaatakował o poranku. Trzy ofiary nożownika w Toruniu
Autor: www.pixabay.com Dwie osoby mają urazy rąk i dłoni, w tym obcięty palec, trzecia - pociętą twarz

Cztery ofiary ataku maczetą w Toruniu. Dwie osoby mają urazy głowy, jedna ma obcięty palec, czwarta - pociętą twarz. Ranni trafili do szpitala. Napastnik został obezwładniony przez policjantów paralizatorem i trafił do aresztu.

Napastnik to obywatel Polski, 21-letni Luca L. O poranku, jak poinformowała nas Oficer Prasowy toruńskiej policji – Wioletta Dąbrowska z długim, ostrym narzędziem, prawdopodobnie maczetą biegał po ulicach Torunia, zadając rany przypadkowo napotkanym osobom. Pierwsze zgłoszenie otrzymano krótko po godzinie 5 rano z Szosy Chełmińskiej. Zanim zatrzymała go policja przy Rondzie Pokoju Toruńskiego – zaatakował jeszcze przynajmniej trzy osoby.

Ten mężczyzna w chwili zatrzymania był bardzo pobudzony i agresywny. Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Mamy też to ostre narzędzie: to coś w stylu maczety. Bardzo gorąco apelujemy do osób, którym udało się zbiec przed tym mężczyzną, lub widziały zdarzenie, o skontaktowanie się z nami – mówiła nam podinsp. Wioletta Dąbrowska

Poszkodowani trafili na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trzy osoby zostały przywiezione przez pogotowie ratunkowe, jedna zgłosiła się samodzielnie. Jedna z nich z raną twarzoczaszki, która jest już opatrzona i jest na obserwacji w SORze. Druga z urazem palca lewej ręki w tej chwili oczekuje na zabieg na oddziale ortopedii. Dwie pozostałe osoby z drobnymi obrażeniami głowy są już wypisywane do domu i nie wymagają dalszej hospitalizacji – mówił dr Janusz Mielcarek ze Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu.

Nożownik prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków, trafił do izby zatrzymań. Gdy będzie to tylko możliwe, usłyszy prokuratorskie zarzuty.​ Do tematu wrócimy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE