Straty mogą sięgnąć setek tysięcy złotych. Część lokatorów nie może wrócić do mieszkań

2022-01-16 10:49

Nie ustalono jeszcze przyczyny pożaru mieszkania w jednym z wieżowców w Toruniu. Spłonęło ono doszczętnie, w sumie ogień i gęsty dym zniszczył 12 lokali oraz klatkę schodową budynku. Straty mogą sięgnąć setek tysięcy złotych. Na szczęście nikt nie zginął.

Jeszcze przed północą z soboty na niedzielę (15/16.01) tylko część z ewakuowanych dwudziestu mieszkańców – powróciło do swoich mieszkań. Siedem osób nocowało we własnym zakresie, poza domem. Nie chcieli przyjąć proponowanych przez miasto lokali zastępczych.

Strażacy walczyli z pożarem wieżowca przy ul. Gagarina do późnych godzin nocnych. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na dziewiątym piętrze. Spłonęło ono całkowicie. Łącznie zniszczenia są w dwunastu lokalach. Ci, którzy zamieszkiwali na dziewiątym i dziesiątym piętrze w klatce schodowej, w której wybuchł pożar, do tej pory nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Sprawę bada policja i biegły sądowy z zakresu pożarnictwa.

W pożarze ucierpiały dwie kobiety z najwyższej, jedenastej kondygnacji oraz strażak w trakcie prowadzonej akcji. Wszyscy trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE