Piernikowa Aleja Gwiazd powiększyła się o następne Katarzynki

i

Autor: Wojtek Szabelski/Urząd Miasta Torunia Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill

Piernikowa Aleja Gwiazd powiększyła się o następne Katarzynki

2022-06-27 7:02

Pierwsze tablice w Piernikowej Alei Gwiazd na Rynku Staromiejskim w Toruniu odsłonięto blisko 30 lat temu. Pojawiają się co roku z okazji Święta Miasta i dlatego w miniony piątek, 25 czerwca dołączyły dwie kolejne tabliczki o charakterystycznym kształcie piernika. Tym razem należą one do dwóch wybitnych sportsmenek związanych z Toruniem, które zapewniły wielkie emocje podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 r.

Katarzyna Zillmann jest rodowitą torunianką. W wieku 15 lat sięgnęła po swój pierwszy srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, by w kolejnych latach stać się medalową bywalczynią Pucharu Świata z tytułami mistrzyni Europy i mistrzyni świata w czwórce podwójnej (2018). Jolanta Ogar-Hill – to żeglarka z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Wiking Toruń – która zaledwie dwa lata po rozpoczęciu treningów pod żaglami sięgnęła po siedem tytułów mistrza Polski oraz po kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Obie zawodniczki zostały wyróżnione Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Cieszymy się, że mamy tutaj Was – za to wielkie dziękuję. Bardzo się cieszę, że wytrzymaliście ten start w Tokio ze mną i kibicowaliście podczas tego biegu. Ja naprawdę to czułam, mimo tego że wszystkie media społecznościowe miałam wyłączone już dwa tygodnie wcześniej i tak wiedziałam, że trzymacie kciuki i że będziecie zadowoleni, kiedy uraczę Was medalem – mówiła Katarzyna Zillmann.

Po uroczystym odsłonięciu tablic w Piernikowej Alei Gwiazd na scenie na Rynku Staromiejskim zabrzmiały przeboje nieżyjącego już wokalisty, Andrzeja Zauchy w koncercie „Serca bicie”. Koncert poprowadził Artur Orzech, a wystąpili m.in. Krystyna Prońko, Katarzyna Moś, Michał Kaczmarek oraz Dominika Jaszczyńska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!