"Baza Przygody" otwarta! Harcerze mają dla siebie nowe miejsce

2022-09-26 16:59

Ruch harcerski w regionie kujawsko-pomorskim rozwija się prężnie. Wspierają go lokalne władze jak i liczni sympatycy. Od piątku Związek Harcerstwa Polskiego ma do dyspozycji nową placówkę.

Marszałek Piotr Całbecki był w sobotę (24 września) gościem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego w nowo otwartej Bazie Przygody we Włocławku, która jest adresowanym do lokalnej społeczności – konkretnie do najmłodszych jej członków i rodzin z dziećmi - dziennym ośrodkiem wsparcia społecznego.

Harcerski model wychowawczy i harcerskie formy pracy z młodzieżą zawsze się sprawdzają. Interesujące zagospodarowanie czasu wolnego, współzawodnictwo, idea służby – nikt nie wymyślił dotąd niczego lepszego! Nie mam wątpliwości, że także Baza Przygody, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne, świetnie spełni swoją rolę – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Ośrodek, który prowadził będzie Hufiec ZHP Włocławek, powstał w zaadaptowanym w toku kapitalnego remontu budynku należącym wcześniej do samorządu miejskiego. Za 2 600 tys. złotych przeprowadzono tu kompleksową przebudowę oraz modernizację, dostosowując obiekt do potrzeb nowo powołanej placówki i do obowiązujących standardów.

Podczas sobotniego spotkania z harcerzami gospodarz województwa przekazał kierownictwu chorągwi umowę dotyczącą sfinansowania ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) rozbudowy i modernizacji należącego do ZHP kolejnego ośrodka edukacji ekologicznej w, tym razem Białej w powiecie tucholskim. W ramach wartego 6 600 tys. złotych przedsięwzięcia m.in. zbudowany zostanie nowy budynek z przeznaczeniem na kuchnię i stołówkę, a istniejąca infrastruktura placówki zostanie wyremontowana i zmodernizowana. Wsparcie RPO wyniesie prawie połowę wartości inwestycji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE