400 nowych drzew w Toruniu. W tym tygodniu posadzono buki przed Muzeum Etnograficznym [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-10-14 22:31 Magdalena Witt-Ratowska

Jesień nie przeszkadza w sadzeniu nowych drzew. Kilka młodych buków pojawiło się na skwerze przed Muzeum Etnograficznym w Toruniu. W sumie w tym roku w mieście posadzono około 400 drzew, ale to także inne projekty zielone.

Trzy buki pospolite odmiany Purple Fountain znalazły się na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki. Posadzili je prezydent Torunia Michał Zaleski oraz poseł RP Robert Kwiatkowski. Okazją był niedawno obchodzony Światowy Dzień Drzewa.

(...)W mieście jest wiele miejsc, które by można uporządkować. Takie miejsca jak to w centrum miasta czy w pobliżu osiedli rzeczywiście powinny uzyskać właściwe zagospodarowanie i udostępnienie dla mieszkańców. W ten sposób wcześniej już urządziliśmy np. Piekarskie Góry. Na takich terenach są siłownie zewnętrze, place zabaw, miejsca dla osób starszych – powiedział prezydent Michał Zaleski.

W ostatnim czasie w Toruniu zrealizowano cztery duże projekty zielone, to Park Tysiąclecia, Park Glazja, tereny na osiedlu JAR oraz Zielona Brama Starówki - przypomina Małgorzata Litwin z Urzędu Miasta.

W Toruniu jest coraz więcej zieleni:
Sadzenie drzew w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kolejne plany to rewitalizacja stawu Kaszownik, pojawią się też parki kieszonkowe. O różnych pomysłach i projektach zielonych w Toruniu pisaliśmy m.in. TU i TU.