Ogrody Marysieńki w Parku na Bydgoskim Przedmieściu? To projekt w toruńskim budżecie obywatelskim [AUDIO]

2020-10-13 13:27
Ogrody Marysieńki w Parku na Bydgoskim Przedmieściu? To projekt w toruńskim budżecie obywatelskim [AUDIO]
Autor: pixabay.com

W Toruniu jak w barokowym ogrodzie królów. Trwa głosowanie na budżet obywatelski, w którym możemy wybrać projekt lokalny oraz ogólnomiejski. Do 19 października możemy zdecydować, co na danym osiedlu przyda się najbardziej oraz jakich miejsc brakuje w mieście. Prezentujemy jeden z nich, który ma upiększyć Park na Bydgoskim Przedmieściu.

Zajmuje ponad 25 hektarów i śmiało można nazwać to miejsce zielonymi płucami Torunia. Park na Bydgoskim Przedmieściu to miejsce, gdzie można zapomnieć, że jest się w centrum miasta. To nie tylko malownicze miejsce, ale również ze względu na swoją różnorodność przyrodniczą - zabytek.

Jeden z projektów w tegorocznym budżecie obywatelskim Torunia, który znajdziemy na liście lokalnej dla dzielnicy Bydgoskie Przedmieście, ma upiększyć część parku. Chodzi o teren wokół fontanny przy ul. Bydgoskiej. Jego pomysłodawczyni, Magdalena Jankowska, chciała, by to miejsce było bardziej kolorowym miejscem do relaksu dla mieszkańców dzielnicy, ale i całego Torunia. Stąd pomysł, by posadzić tam drzewa i krzewy, które co rok będą nadawały wyjątkowej aury tej części parku. Zobaczymy tam gatunki roślin, które nie są spotykane w przestrzeni Torunia.

Posłuchaj, co o projekcie "Ogrody Marysieńki" opowiedziała nam jego twórczyni, Magdalena Jankowska

Wizualizacje tego projektu możecie zobaczyć w załącznikach TUTAJ.

Głosowanie trwa. Projekt lokalny i ogólnomiejski możemy wybrać do 19 października do 23:59. Do dyspozycji mamy maksymalnie 3 głosy w projekcie, który dotyczy konkretnego osiedla oraz przestrzeni miejskiej. W tym roku do wyboru są 104 pomysły, więc będzie w czym wybierać. Aby oddać głos przez internet wystarczy wypełnić odpowiedni formularz z TEJ strony lub przynieść wersję papierową do jednego z punktów tj. Punkt Informacyjny Urzędu Miasta przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8 oraz przy ul. Grudziądzkiej 126b. Kartę, wydrukowaną dwustronnie, można zostawić także w Centrach Aktywności Lokalnej - Kamienica Inicjatyw, Czerniewice, Willa z Pasją, Dom Kultury! czy w Osiedlowym Domu Kultury Bielawy. 

Listę wszystkich projektów, na które możecie głosować w budżecie obywatelskim Torunia na 2021 rok znajdziecie TUTAJ.

Psiebiegnij się w Toruniu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE