Muzeum PRL-u

i

Autor: pixabay.com Muzeum dla całej rodziny. A u starszych odwiedzających… wspomnienia wracają.

QUIZ

PRL QUIZ. Technologie. Czy pamiętasz te sprzęty z lat '60, '70 i '80 ubiegłego wieku?

2024-03-10 20:35

Rozwiążcie nasz sentymentalny quiz i przenieście się na chwilę do zupełnie innej Polski, niż ta, którą widzicie za oknem! Z jakich technologicznych 'nowinek' korzystaliśmy w PRL? Jeśli urodziłeś się w latach '60, '70 lub '80, to z pewnością pamiętasz najbardziej kultowe sprzęty i ich marki! Kto wie, może niektóre z nich udałoby się znaleźć jeszcze na babcinym strychu?

Czy pamiętasz jeszcze jakich sprzętów używaliśmy w latach '60, '70 i '80 ubiegłego wieku? Całkiem możliwe, że niektóre z nich znajdziesz jeszcze dziś w piwnicy lub u babci na strychu. Nie wyrzucaj ich! Chociaż w internecie znajdziemy pełno starych sprzętów w dość przystępnej cenie, to z pewnością mają one sporą wartość sentymentalną. Dużo lepszym rozwiązaniem jest oddanie ich do jednego z powstających w kraju muzeów PRL. Możesz również pokazać je dzieciom - na pewno będą zafascynowane ich rodzinną historią, nawet jeśli normalnie nie przepadają za wykładami o życiu sprzed lat.

Technologie w czasach PRL - QUIZ

Jak dużo wiesz o technologicznych sprzętach, których używało się w PRL? Sprawdź się już teraz w naszym QUIZIE! Wystarczy, że odpowiesz na 10 pytań, które przygotowaliśmy. Uwaga! Niektóre z nich są bardzo podchwytliwie! Życzymy powodzenia!

Technologie w PRL. Sprawdź, czy byłbyś geekiem tamtych czasów!

Pytanie 1 z 10
W każdym polskim domu stał telewizor...
Monitory dla graczy w 2024 r. Jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę?