Emotka ,,kciuka w górze drażni pokolenie Z! Jest pasywno-agresywna

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć!

Emotka ,,kciuka w górze" drażni pokolenie Z! Jest pasywno-agresywna

2024-07-23 10:38

Pokolenie Z nie czuje się w pracy komfortowo, a jedną z przyczyn jest komunikacja z szefem, która coraz częściej odbywa się poprzez media społecznościowe i komunikatory służbowe. W rozmowie warto zatem zwrócić uwagę, jakich używamy emotek. ,,Kciuk w górę" wydaje się symbolem dość neutralnym, jednak wyjątkowo drażni młodych pracowników.

Spis treści

  1. Emotka kciuka w górze drażni pokolenie Z!
  2. Co zamiast kciuka w górę?
  3. Te pięć rzeczy przynosi ci pecha! Lepiej wyrzuć je z domu!

Praca zdalna stała się na tyle powszechna, że nikogo nie dziwi już, że większość rozmów odbywa się online. Prócz tradycyjnych spotkań i maili, wymieniamy również krótkie wiadomości ze swoimi przełożonymi, podwładnymi i kolegami z biura. Niezależnie od tego, czy rozmowa odbywa się poprzez Facebooka, czy komunikator firmowy, zazwyczaj możemy skorzystać z emotikon, które pozwalają nieco rozładować atmosferę. Ale nie każda emotikona podoba się pokoleniu Z.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Emotka kciuka w górze drażni pokolenie Z!

Wroga, pasywno-agresywna, demotywująca. Bored Panda zauważył na Reddicie dyskusję pomiędzy starszymi a młodszymi pracownikami. Ci drudzy przyznali, że emotka kciuka w górę drażni ich w korespondencji, a używana przez szefa wydaje im się wręcz wroga. Popularny kciuk używany jest niezwykle często, podczas gdy pokolenie Z nie czuje się z tym komfortowo.

Co zamiast kciuka w górę?

Pracownicy z pokolenia Z woleliby, żeby w rozmowach z nimi ograniczać emotkę kciuka w górę, która sprawa, że czują się wyjątkowo niekomfortowo i odbierają ją jako po prostu niegrzeczną. Jak rozwiązać ten problem? Dużo lepiej przyjmowana jest emotka serduszka. Wystarczy również wysilić się na zwykłe i proste słowa:  ,,dziękuję", ,,super", ,,cieszę się".

Pozostaje jednak pytanie, czy to faktycznie pokolenie Z jest przewrażliwione, a może to inni w codziennym biegu zapomnieli już o tym, że nasze wiadomości czyta druga osoba, która również ma uczucia i można ją skrzywdzić nawet nieświadomie?

Quiz. Czy wiesz, co oznaczają te emotikony? Najinteligentniejsi zdobędą 9/9!
Pytanie 1 z 9
Jak nazywa się ta fobia?
strach

Te pięć rzeczy przynosi ci pecha! Lepiej wyrzuć je z domu!