Złom z mostu w Ostrowie jest warty krocie! Wiemy, ile udało się zarobić [FOTO]

2020-12-29 9:08

Most w Ostrowie poszedł na sprzedaż. Chodzi dokładnie o złom pozyskany z jego rozbiórki. Olbrzymie stalowe elementy niemal od razu znalazły nabywce. Jaką cenę udało się wynegocjować?

Jak wiecie z portalu Eska Tarnów, 400-tonowa metalowa konstrukcja oraz rura kanalizacyjna zostały przesunięte o kilkadziesiąt metrów. Formalnie mostu w Ostrowie już nie ma. Zostały po nim jedynie betonowe podpory, które za kilka miesięcy posłużą nowej konstrukcji. Co stało się ze złomem?

- Składaliśmy zapytania ofertowe. Uważaliśmy, że najważniejszą rolę gra tu jak największa cena. Uzyskaliśmy prawie jedną złotówkę za kilogram. W sumie myślimy, że za całość tego złomu pozyskamy dla powiatu 600 tysięcy złotych netto – mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

Most w Ostrowie zdemontowany!

Pozyskana w ten sposób kwota zostanie dołożona jako wkład własny do drugiego etapu remont. Ten może pochłonąć nawet 30 milionów złotych. Urzędnicy czekają na rządowe dofinansowanie.

- Aktualnie firma wykonująca prace sprząta i zabezpiecza teren. Miejsce to nie będzie co prawda pilnowane przez strażnika, ale powiatowy zarząd dróg przygotowuje specjalne zabezpieczenia i tablice ostrzegające o niebezpieczeństwie – dodaje Roman Łucarz.

Budowlańcy przestrzegają, że tymczasową kładką technologiczną nie można dostać się na drugi brzeg. Przekraczanie barier jest kategorycznie zabronione.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy