Tarnów: Pirat drogowy PĘDZIŁ przez miasto z prędkością ponad 100 km/h

2022-01-25 7:00
Kierowcy znów zapominają o ograniczeniach prędkości
Autor: qimono/Pixabay/cc0 Kierowcy znów zapominają o ograniczeniach prędkości

Z taką prędkością jeździ się po autostradzie, a nie po mieście. 114 km/h miał na liczniku kierowca Volvo, którego w niedzielę, 23 stycznia popołudniu zatrzymali policjanci drogówki na jednej z ulic Tarnowa. Mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy, ale będzie musiał też sporo zapłacić.

Pirat drogowy na ulicach Tarnowa

Mowa o nieodpowiedzialnym kierowcy, który w niedzielę, 23 stycznia popołudniu pędził przez Tarnów z prędkością 114 km/h. Na szczęście trafił na patrol drogówki, który szybko mu przypomniał ile się jeździ w terenie zabudowanym. Mężczyzna nie dość że stracił swoje prawo jazdy, to zdobył jeszcze 10 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. Niestety wciąż wielu kierowców zapomina jak powinno się jeździć przez tereny, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości. W ubiegłym tygodniu tygodniu policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy stracili swoje prawa jazdy.

- Dwóch za jazdę w stanie nietrzeźwości, jeden za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W niedzielne popołudnie 40-latek z Gorlic, w Zawadzie Lanckorońskiej rozpędził swoje volvo do prędkości 114 km/h. To o wiele za szybko w tym rejonie. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowany o więcej niż 50 km/h, stracił swoje prawo jazdy, do jego konto kierowcy dopisane zostało 10 punktów karnych, a mandat według nowego taryfikatora to 2000 złotych - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

Nie ma taryfy ulgowej

Kierowcy z Tarnowa i regionu nie mają co liczyć na taryfę ulgową. Tarnowscy policjanci zwracają uwagę, że zbyt szybką jazdę i gdy widzą takie zachowanie na drodze, kończy się ono zatrzymaniem nieodpowiedzialnego kierowcy. Przyłapani na łamaniu przepisów dotyczących ograniczeń prędkości będą surowo karani. Stosowany wobec nich będzie nowy taryfikator mandatowy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:
Jechał jak wariat! Ponad 200 km/h na liczniku. Wiózł rodzinę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE