Powiat tarnowski z rządowym dofinansowaniem na I etap remontu mostu w Ostrowie [AUDIO]

2020-08-07 13:00 Tomek Piszczek

To już pewne. Powiat tarnowski otrzyma 4 miliony złotych rządowego wsparcia z rezerwy budżetowej na pierwszy etap odbudowy mostu w Ostrowie. ​Pieniądze są już na koncie wojewody małopolskiego. Do starostwa trafią po podpisaniu umowy. Jest też zapewnienie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że nie braknie pieniędzy na drugi etap inwestycji.

POSŁUCHAJ: O tym jak wyglądało przygotowanie tej inwestycji opowiada Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski

- Pieniądze są już na koncie u wojewody, tylko trzeba podpisać umowę, wprowadzić te środki do budżetu uchwałą Rady Powiatu. Mam nadzieję że uda się to zrobić już podczas sesji 20 sierpnia - zapowiada Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski. Powiatowy Zarząd Dróg już zajmuje się formalnościami niezbędnymi do sporządzenia umowy, tak aby wojewoda mógł uruchomić dalsze procedury.

POSŁUCHAJ: Ważną deklarację złożyła Anna Pieczarka, posłanka PiS

- Środki na dofinansowanie drugiego etapu popłyną z Funduszu Dróg Samorządowych, ale jest też zapewnienie premiera Mateusza Morawickiego że jeżeli te pieniądze nie wystarczą, to powiat nie zostanie bez pomocy - deklaruje Anna Pieczarka, posłanka PiS. Jak wiadomo przy tak dużych inwestycjach mogą się pojawić dodatkowe, nieprzewidziane wydatki. Premier obiecał, że ewentualną różnicę rząd nam pokryje.

Przypomnijmy, w tym tygodniu starostwo powiatowe w Tarnowie ogłosiło przetarg na pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie. Zakłada on rozebranie starej konstrukcji i przełożenie kanalizacji. To ma być gotowe jeszcze w tym roku. Równocześnie trwają starania o dofinansowanie na drugi etap z Funduszu Dróg Samorządowych. Tu gra toczy się o 30 milionów złotych. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy września 2021 roku.

Pierwszy na świecie hybrydowy tor marsjański otwarto w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.