Okazałe zwycięstwo i wielka feta. Jaskółki w 3. Lidze [ZDJĘCIA]

2021-06-30 14:00

Próbowali w 2019 i 2020 roku. Udało się za trzecim razem w 2021 roku. Piłkarze ZKS Unii Tarnów awansowali do 3. Ligi. We wtorkowe (29.06.) popołudnie w Jaskółczym Gnieździe wygrali z drużyną Wiślan Jaśkowice 4-0 (2-0). Przed rewanżowym pojedynkiem w lepszej sytuacji byli goście. W decydującym starciu tarnowianie zaprezentowali jednak pełnię ofensywnych możliwości.

Trudny powrót do 3. Ligi

Piłkarze Unii Tarnów przed szansą na awans do 3. Ligi w ostatnich latach stawali trzykrotnie. W 2019 roku na ich drodze w barażach stanęła Jutrzenka Giebułtów. Rok później musieli się mierzyć z drugą drużyną Cracovii, która wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu wygrała dwumecz mimo ambitnej postawy biało-niebieskich. Tym razem "Jaskółki" nie pozostawiły złudzeń kto był najlepszy w małopolskiej 4. lidze i wywalczyły upragniony awans.

Pewne zwycięstwo na zakończenie sezonu

Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego od pierwszych minut ruszyli do odrabiania strat. W Skawinie Wiślanie wygrali 2:1. Goście skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Udawało im się to do 30 minuty spotkania, kiedy na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Artur Biały. Cztery minuty później rezultat podwyższył nieobecny podczas pierwszego meczu Łukasz Popiela. Po zmianie stron na boisku tarnowianie nie zamierzali zasypiać gruszek w popiele. W 72 minucie meczu na listę strzelców ponownie wpisał się Artur Biały, który wykorzystał kontrę „Jaskółek”. Wynik w 87 minucie ustalił Tiago Lopes. Pewnie wykorzystał rzut karny i już wkrótce drużyna i kibice "biało-niebieskich" mogli cieszyć się z długo wyczekiwanego awansu.

Unia Tarnów - Wiślanie Jaśkowice 4-0 (2-0)

1-0 Artur Biały (30)

2-0 Łukasz Popiela (34)

3-0 Artur Biały (72)

4-0 Tiago Lopes (88-rzut karny)

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Tych postaci z bajek nie da się nie znać! 8/10 punktów to minimum!

Jak nazywał się leniwiec z „Epoki Lodowcowej”?