Nożownik z Tarnowa stanie przed sądem

2021-11-29 12:00
Sąd Okręgowy Tarnów
Autor: Łukasz Grygiel Sąd Okręgowy w Tarnowie

Napadł na 30- latka na tarnowskim osiedlu i groził mu, że go potnie. Pytał o narkotyki i żądał wydania pieniędzy. Gdy pokrzywdzonemu udało się uciec do mieszkania, sprawca próbował dostać się do niego, forsując kopaniem i nożem drzwi.

Do zdarzenia doszło 4 października w Tarnowie, w rejonie ulicy Burtniczej, około godziny 22. 00. Teraz 18– latkowi grozi do 15 lat za kratkami. Jest w areszcie tymczasowym i czeka na proces. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że nie był uzależniony od narkotyków i był poczytalny.

QUIZ: Mikołajkowy generator pomysłów na prezent dla niej

Pytanie 1 z 7
Kiedy Ona ostatnio była u kosmetyczki lub fryzjera?

- Pokrzywdzony wracał z jakichś spóźnionych zakupów i w pewnym momencie, gdy znajdował się już niedaleko swojej klatki schodowej, został zaczepiony przez oskarżonego, który zażądał wydania pieniędzy i wyjmując nóż, stwierdził, że jeżeli pokrzywdzony nie wyda mu pieniędzy, to zostanie przez niego pocięty. Powiedział, że potnie go, a potem ucieknie i nikt nie będzie wiedział, kto to zrobił. Pokazywał mu nóż, było to narzędzie o dużym ostrzu. Pokrzywdzony nie wdawał się w rozmowę i po tej groźbie natychmiast zaczął uciekać do klatki schodowej. To zdecydowane zachowanie zaskoczyło sprawcę, który dopiero po chwili zaczął za nim gonić. Dzięki temu pokrzywdzonemu udało się schronić w mieszkaniu. Oskarżony próbował dostać się do niego, uszkodził drzwi, w które kopał i uderzał nożem - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, sędzia Tomasz Kozioł.

Zdrowo, aktywnie, charytatywnie... pomaganie przez morsowanie

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE