Groźny WYPADEK w Koszycach Małych. Rowerzysta UDERZYŁ w betonowe ogrodzenie

2022-04-26 13:30
Jazda na rowerze
Autor: DanielaJakob/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

W ciężkim stanie trafił do szpitala w Tarnowie. Mowa o 28-letnim rowerzyście, który ucierpiał w wypadku, do którego doszło w sobotę, 23 kwietnia w Koszycach Małych koło Tarnowa. Cyklista zjeżdżał z góry i na łuku wypadł z drogi, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie. Z obrażeniami kręgosłupa, kończyn i głowy trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Groźny wypadek w Koszycach Małych

W sobotę, 23 kwietnia policjanci zostali wezwani do wypadku z udziałem rowerzysty. Makabryczne zdarzenie miało miejsce na jednym z wzniesień w Koszycach Małych. Jadący w dół, 28-letni rowerzysta na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i upadł na asfaltową nawierzchnię jezdni. Prędkość była tak duża, że uderzył całym ciałem w betonowe ogrodzenie posesji. Towarzyszący mu drugi rowerzysta zdołał wyhamować.

- Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, a ratownicy udzielali pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu rowerzyście. Został on zabrany do tarnowskiego szpitala, gdzie trafił w ręce specjalistów. Ci po badaniach określili jego stan jako ciężki. Mężczyzna z urazem kręgosłupa, kończyn górnych i głowy trafił na oddział szpitalny - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

To może być przestroga dla innych cyklistów przed sezonem rowerowym. Tarnowscy policjanci apelują aby rozpędzać się tylko do takiej prędkości, przy której jesteśmy w stanie zapanować nad jednośladem. W awaryjnej sytuacji na pewno przydadzą się kaski ochronne oraz ochraniacze na ręce, łokcie i kolana.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE