Pierwsze pociągi hybrydowe na torach w regionie. Będą nas wozić ekologiczne Impulsy

2021-01-21 14:01 Rafał Ceglarek PAZ

Są bezszelestne i ekologiczne - dwa hybrydowe Impulsy wyprodukowane przez firmę Newag oficjalnie dołączyły w czwartek do taboru spółki PolRegio. To pierwsze tego typu pojazdy, które będą jeździć po polskich torach.

Nowe pociągi będą wykorzystywane na trasach ze Szczecina przez Kołobrzeg do Koszalina oraz ze Szczecina do Szczecinka. Dlaczego określane są jako “hybrydy”? Ponieważ są to pociągi dwunapędowe, które w zależności od potrzeb poruszają się z napędem elektrycznym lub spalinowym. Dzięki temu mogą być wykorzystywane na trasach pozbawionych sieci trakcyjnej. 

Impuls 2 dane techniczne

W hybrydowym Impulsie mogą podróżować 302 osoby, w tym 150 na miejscach siedzących. Pojazd może rozwijać prędkość do 160 km/h w trybie elektrycznym lub 120 km/h w trybie spalinowym. 

Dwa pociągi kosztowały prawie 50 mln zł. Samorząd planuje zakupić jeszcze 10 takich pojazdów za łączną sumę ok. 200 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Jak zrobić 10000 kroków? [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #14