Pociągi Pomorze Zachodnie

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To dzień odpoczynku dla auta i portfela

2022-09-20 12:06

Trwa Europejski Tydzień Mobilności. W związku z tym już w czwartek (22.09) szczecinianie pociągiem pojadą za darmo. Wystarczy okazać dowód rejestracyjny pojazdu.

Europejski Tydzień Mobilności, wcześniej znany był jako Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Akcja ma na celu promowanie ekologii i przeciwdziałanie zatłoczeniu.

- Akcją objęte są wszystkie pociągi regionalne na Pomorzu Zachodnim, a także w województwach sąsiednich. To znaczy w lubuskiem, w pomorskiem i wielkopolskiem. Oznacza to, że na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu, bez żadnych dodatkowych opłat, formalności czy konieczności chodzenia do kasy i pobierania bezpłatnych biletów będzie można wygodnie i spokojnie podróżować pociągami. Co ważne, nie tylko wewnątrz naszego województwa, ale także na przykład do Poznania, Zielonej Góry czy Trójmiasta - tłumaczy Tomasz Maciejewski, z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Data darmowych przejazdów pociągami nie jest przypadkowa. 22 września obchodzimy Dzień bez samochodu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE