Zanim złożysz wniosek o zwrot pieniędzy, sprawdź czy Ci się należy

2022-09-20 12:00
spp Szczecin
Autor: Paweł Czyżewski

Szczecińscy kierowcy mogą od kilku dni wnioskować o oddanie bezpodstawnie nałożonych kar za postój na niektórych płatnych parkingach w Szczecinie. Zanim jednak rozpoczniemy procedurę, warto doprecyzować czy pieniądze faktycznie mogą trafić z powrotem na nasze konto.

Środki oddane zostaną nam tylko za postój na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych.

- Mamy 4 takie parkingi: przy ul. Szymanowskiego, Ogińskiego, Czarnieckiego i Pod Trasą Zamkową. Pamiętajmy więc, że akcja nie obejmuje kierowców, którzy musieli uiścić opłatę dodatkową za postój w Strefie Płatnego Parkowania oraz w Strefie Zamieszkania Stare Miasto. Zwroty obejmują okres od 1 lutego 2021 roku do 4 sierpnia 2022 - mówi Wojciech Jachim, rzecznik spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne w Szczecinie.

Aby otrzymać zwrot należy złożyć wniosek.

3 lata będzie na złożenie tego wniosku, a środki będą zwracane w ciągu 14 dni  roboczych od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. 

Wnioski można pobrać ze strony szczecińskiej SPP oraz w siedzibie spółki przy al. Wojska Polskiego 105

Zabytkowe płyty nagrobne służyły jako chodnik na działce. Szczecińscy policjanci w akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE