Pomorze Zachodnie

To największa wieś widmo w Zachodniopomorskiem. Poznajcie historię małej Brzeźnicy

2024-05-12 13:46

Zastanawialiście się jak wygląda wieś widmo prosto z horroru? Już dłużej nie musicie! Wieś Brzeźnica, znajdująca się w woj. zachodniopomorskim, stoi opustoszała od kilkudziesięciu lat! Czy to prawdziwe Silent Hill? Zobaczcie zdjęcia wsi w naszej galerii!

Brzeźnica - jaka jest historia opustoszałej wsi?

Wyludniona wieś Brzeźnica znajduje w powiecie łobeskim, w gminie Węgorzyno, w sołectwie Brzeźniak, w województwie zachodniopomorskim. Wiemy, że pierwsza wzmianka o ówczesnej wsi Bernstroff pojawiła się w XVI wieku. Ziemia znajdująca się na terenie Brzeźnicy należała do rodu von Borck.

Z zachowanych informacji, w 1866 roku wieś liczyła 52 mieszkańców (25 domów), a folwark - 92 mieszkańców. Wiadomo również, że na terenie wsi znajdowała się szkoła. Po II Wojnie Światowej Bernstroff stał się Brzeźnicą, na której znajdowały się gospodarstwa PGR. Po ich upadku wieś najprawdopodobniej została wyludniona.

Brzeźnica - lokalizacja 

Wyludniona wieś została okrzyknięta polskim miasteczkiem Silent Hill i stała się ulubionym miejscem dla podróżników lubiących dreszczyk emocji. Gdzie zlokalizowana jest wieś?

- Położona przy zbiegu dróg z Brzeźniaka, Wiewiecka, Ginawy i Jankowa Pomorskiego. Rozciąga się na przestrzeni 300 m, na południowy wschód od jeziora Brzeźno, po południowej stronie linii kolejowej Runowo Pomorskie – Chojnice - informuje portal Pomorze Zachodnie Travel

Brzeźnica znajduje się nieopodal Drawska Pomorskiego. Jeśli planujecie wyjazd do tej miejscowości, to warto zahaczyć o pobliską Brzeźnicę.

Potworna zbrodnia w opuszczonym szpitalu