Ta pasja wymaga nie lada cierpliwości i zaangażowania

2022-09-28 9:18
Szczeciński Festiwal Modelarski Paprykarz 2018
Autor: materiały organizatorów Szczeciński Festiwal Modelarski Paprykarz 2018

Po pandemicznej przerwie do Szczecina powraca festiwal modelarski "Paprykarz". To już 10 jubileuszowa edycja. Uczestnicy startują w trzech kategoriach: modele plastikowe, kartonowe i FREESTYLE.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni, zrzeszenia, modelarnie oraz kluby z kraju jak i zagranicy.

- Modele, które zostaną tam zgromadzone będą dostępne dla zwiedzających, którzy mogą sobie wszystko na spokojnie obejrzeć. Oprócz modeli, na zewnątrz wystawiony zostanie sprzęt wojskowy. Będzie też grupa rekonstrukcyjna, a co najważniejsze zorganizujemy w tym czasie warsztaty modelarskie dla najmłodszych Szczecinian - wyjaśnia Radosław Mazur, koordynator festiwalu.

W programie także giełda modelarska, prezentacja gier bitewnych oraz pokaz kolejek elektrycznych.

Wydarzenie odbędzie się w TechnoParku już w ten weekend, czyli 1 i 2 października. Podczas ostatniej edycji mogliśmy podziwiać ponad 800 modeli.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE