Szczecińskie "elektryki" już mogą się ładować

2021-09-21 8:51
Ładowarki do autobusów elektrycznych Szczecin
Autor: Materiały prasowe Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie

I to w dedykowanych do tego stacjach, które pojawiły się w zajezdni przy ulicy Klonowica. Tam ładować się mogą świeżo dostarczone elektryczne autobusy, które także wkrótce pojawią się na ulicach Szczecina.

Wszystkie prace zostały zakończone, pozostało rozpocząć ładowanie - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie - Będzie ich 6, więc będziemy mogli ładować 12 autobusów w jednym miejscu. Każde urządzenie ma 120kw i będzie mogło naładować 2 pojazdy. Nowe ładowarki w zajezdni przy ulicy Klonowica oczywiście są powiązane z zakupem przez miasto autobusów elektrycznych. 

Ciekawostką jest to, że bateria w autobusie od rozładowania napełni się w ciągu około 1,5h jeśli będzie podłączony jeden pojazd lub 3h przy ładowaniu dwóch autobusów jednocześnie.

Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina

Pytanie 1 z 5
W rolę Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina wcielił się:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE