Szczecińskie "elektryki" już mogą się ładować

2021-09-21 8:51
Ładowarki do autobusów elektrycznych Szczecin
Autor: Materiały prasowe Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie

I to w dedykowanych do tego stacjach, które pojawiły się w zajezdni przy ulicy Klonowica. Tam ładować się mogą świeżo dostarczone elektryczne autobusy, które także wkrótce pojawią się na ulicach Szczecina.

Wszystkie prace zostały zakończone, pozostało rozpocząć ładowanie - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie - Będzie ich 6, więc będziemy mogli ładować 12 autobusów w jednym miejscu. Każde urządzenie ma 120kw i będzie mogło naładować 2 pojazdy. Nowe ładowarki w zajezdni przy ulicy Klonowica oczywiście są powiązane z zakupem przez miasto autobusów elektrycznych. 

Ciekawostką jest to, że bateria w autobusie od rozładowania napełni się w ciągu około 1,5h jeśli będzie podłączony jeden pojazd lub 3h przy ładowaniu dwóch autobusów jednocześnie.

Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE