Nóż - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Szczecińska prokuratura wszczęła dwa śledztwa w sprawie ataku nożownika w szpitalu w Zdunowie

2022-10-17 15:10

Będzie śledztwo w sprawie po napaści na lekarza. Przypomnijmy, do zdarzenie doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna - przy użyciu ostrego narzędzia zaatakował jednego z lekarzy. Po ataku u napastnika doszło do zatrzymania akcji serca, mężczyzna zmarł.

Według nieoficjalnych informacji napastnik był pacjentem w Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej. Miało dojść u niego do dwukrotnego zatrzymania akcji serca. Za pierwszym razem przywrócono mu czynności życiowe, druga próba się nie powiodła.

Nożownik w szpitalu. Będzie śledztwo prokuratury

- Postępowanie dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta tego szpitala. Natomiast prokuratura prowadzi również inne, równoległe postępowanie, które dotyczy podżegania do usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego, będącego pracownikiem szpitala czyli lekarza. W ramach obu postępowań prokurator będzie badał zarówno okoliczności związane z przebiegiem całego zdarzenia, przyczynami oraz również będzie badał motywy jakimi kierował się sprawca, który zaatakował lekarza na oddziale szpitalnym - wyjaśnia prokurator Alicja Macugowska - Kyszka, z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Życiu lekarza nic nie zagraża. Prokuratura czeka teraz na opinię biegłych oraz możliwość wykonania sekcji sądowo - lekarskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE