Otwarto oddział hematologii w Szczecinie

i

Autor: Szpital Wojewódzki w Szczecinie

​W Szczecinie na przyjęcie do tych poradni czeka się 2 lata. Jest szansa, że kolejki się skrócą.

2022-10-13 14:33

W Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Arkońskiej otwarto właśnie oddział hematologii. W całym kraju brakuje takich placówek, a leczą się tu pacjenci, którzy zmagają się między innymi z nowotworami krwi.

Na nowym oddziale pracować będzie 5 lekarzy, a dla chorych przygotowano 15 łóżek.

- Pacjenci chorzy hematologicznie na pewno docenią ten mały, ale zawsze postępowy krok w tej dziedzinie leczenia. Wynika to z tego, że doskonale wiedzą jak trudno się dostać do lekarza, na oddział czy nawet do samej poradni hematologicznej - mówi Małgorzata Usielska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Jednak jak dodaje, potrzeby są wciąż duże.

- Jest to jakaś kropla w morzu tych potrzeb. Taka normalna kolejka, jeśli chodzi o terminy to jest na czerwiec 2024 roku. To o wiele za długo w takich przypadkach. Hematologia po prostu krzyczy, że tych specjalistów trzeba pozyskać i powinno być ich więcej - dodaje Usielska.

W zachodniopomorskiem funkcjonują tylko trzy takie oddziały - dwa w Szczecinie i jeden w Kołobrzegu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE