ranking

Najbogatsze miasta w województwie zachodniopomorskim. Sprawdź nowy ranking

2024-04-29 14:18

"Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego" opublikowała kolejny ranking danych związanych z wydatkami samorządów. Okazało się, że województwo zachodniopomorskie doskonale zarządza pieniędzmi. Które miasta są najbogatsze w województwie zachodniopomorskim? Czy Szczecin jest najbogatszym miastem na Pomorzu Zachodnim? Sprawdź ranking najbogatszych zachodniopomorskich miast

Oto najbogatsze miasto w Polsce

"Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego" to podstawa corocznych rankingów. Dzięki niemu można określić, które miasta wydają najwięcej na różne inwestycje. A jaka jest metoda liczenia?

- Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji - czytamy w artykule.

Najbogatszym miastem w Polsce okazała się Łeba z zamożnością 22 946,10 zł. Na drugim miejscu znalazły się Duszniki-Zdrój z 16 520,37 zł. Podium zamyka Krynica Morska z 16 216,40zł .

Najbogatsze miasta w województwie zachodniopomorskim

Według najnowszego rankingu "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego" województwo zachodniopomorskie miało najwięcej wydatków inwestycyjnych w 2020-2022. Wyprzedziło ono niezwykle bogate województwie wielkopolskie czy województwo małopolskie.

Warto zaznaczyć, że w tym okresie powstało/wyremontowano wiele ważnych inwestycji:

Warto zaznaczyć, że niektóre inwestycje rozpoczęto w 2022, co też zalicza się do rozliczeń. Oprócz tego rozpoczęto też m.in:

Sprawdźcie w naszej galerii, które miasta są najbogatsze w Zachodniopomorskiem! Będziecie zaskoczeni

Stadion Pogoni Szczecin w budowie