Szczecińscy studenci zakasają rękawy i ruszają do pracy

2022-10-06 12:22
praca Szczecin
Autor: daha3131053/Pixabay.com

Rozpoczęty rok akademicki jest pod względem finansowym trudniejszy dla żaków niż poprzednie. Wszystko przez rosnące koszty życia. Coraz wyższe ceny podstawowych produktów czy kwoty za wynajem mieszkania sprawiają, że studenci pilnie poszukują zatrudnienia.

Zainteresowanie pracą wśród studentów jest zdecydowanie największe od lat. Wynika to z tego, że utrzymanie się z pieniędzy od rodziców lub pochodzących ze stypendiów jest bardzo trudne dla studentów, a czasami wręcz niemożliwe - mówi Anna Sudolska, ekspert rynku pracy ze Szczecina, zajmująca się także rekrutacją pracowników.

Osoby studiujące dziennie robią, co mogą, aby móc pogodzić naukę z pracą. W związku z tym, że w wielu przypadkach jest to trudne i wymaga sporego wysiłku, nakładu pracy i zaangażowania, to także jest nowość na szczecińskim rynku pracy. 

Szukają pracy możliwie jak najelastyczniejszej, aby mogli połączyć tę pracę i studiowanie. Najczęściej więc decydują się na pracę w handlu, w branży e-commerce, w pracach magazynowych czy w gastronomii. To godzenie pracy i studiów dziennych nie było dotychczas częstym zjawiskiem. To studenci zaoczni zazwyczaj pracowali i celowo wybierali taki system studiów, żeby móc połączyć je z pracą. 

Zdaniem ekspertów wielu przedsiębiorców wciąż szuka pracowników, więc studenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE