Szczecińscy samorządowcy poparli protestujące kobiety. Wojewoda unieważnił ich apel

2021-01-07 14:35
 Radni Szczecina ogłosili w listopadzie apel o treści Szczecin​ popiera kobiety
Autor: Grzegorz Kluczyński Wojewoda zachodniopomorski uchylił apel szczecińskich samorządowców

Najkrótsze w historii stanowisko szczecińskiej Rady Miasta uchylone przez wojewodę. Radni ogłosili jednozdaniowy apel o treści "Szczecin​ popiera kobiety" na początku listopada, podczas pierwszych protestów w ramach ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Wojewoda Zbigniew Bogucki uznał, że popierając kobiety, szczecińscy samorządowcy podważają nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

- Konsekwencje wyroku dotkną nas wszystkich, mamy prawo wyrazić naszą opinię. Jeżeli to orzeczenie zostanie opublikowane, to niestety w jego wyniku urodzi się wiele dzieci, które wymagają opieki paliatywnej. Państwo jej nie zapewnia i jest to obowiązek gminy, która będzie musiała tworzyć hospicja i finansować taką opiekę. Oczywiście przy braku systemu i braku wsparcia ze strony państwa- uważa Dominika Jackowski, szczecińska radna.

Radni Szczecina mogą się odwołać od tej decyzji do Sądu Administracyjnego. Mają na to niecały miesiąc.​ Zbigniew Bogucki został wojewodą zachodniopomorskim 30 listopada.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Rafał Maciaszek - "Łowca obcych". W całej Polsce odławia gatunki obce i inwazyjne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE