Międzynarodowy Turniej Tańca Polish Cup 2023

i

Autor: Julia Nogalska

Światowy poziom tańca i sportowa rywalizacja

2023-03-14 12:25

Już 25 marca w Mierzynie obok Szczecina odbędzie się 5. edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca Polish Cup 2023. Na jeden dzień hala Szkoły Podstawowej przy ulicy Kolorowej zamieni się w parkiet.

5. edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca - Polish Cup 2023

Najlepsi tancerze z kraju i zza granicy opanują Mierzyn koło Szczecina. Już 25 marca w Szkole Podstawowej przy ulicy Kolorowej odbędzie się 5. edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca - Polish Cup 2023. Podczas wydarzenia zaprezentują się pary taneczne reprezentujące światowy poziom tańca. Będzie też okazja by samemu potańczyć, a to wszystko przy muzyce orkiestry, która zagra na żywo.

- Mamy cztery bloki turniejowe. W różnych kategoriach wiekowych; dzieci, młodzież czy dorośli będą startować. Zaprezentują się najlepsze pary na naprawdę światowych poziomie. Natomiast wieczorem zaplanowano finał. Będzie piękny wystrój i muzyka na żywo. W planie również przerwa, tak zwane "general dancing", gdzie widownia będzie mogła potańczyć na parkiecie. To szansa by zrelaksować się i poczuć jak gwiazda tańca - wyjaśnia Grażyna Grabicka, jedna z organizatorek. 

Nowych mistrzów wybiorą-mistrzowie:

- Mamy sędziów z Anglii, z Włoch, z Ukrainy, Wielkiej Brytanii i oczywiście z Polski. Wszyscy sędziowie to są albo byli Mistrzowie Świata, albo mistrzowie danego kraju, który reprezentują - dodaje Szymon Kalinowski, organizator wydarzenia.

Impreza wystartuje około 8:30 i potrwa do wieczora. Turniej w Mierzynie jest jednym z niewielu w Polsce, który może zapewnić kwalifikacje par do Mistrzostw Polski w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE