Strażacy z Dolic uratowali borsuka! Zwierzę było bardzo osłabione i spragnione

2021-04-15 12:05

Dzikie zwierzęta często zapuszczają się na tereny zamieszkałe przez człowieka. Często taka wędrówka kończy się dla nich bardzo źle, gdy np. nie mogą się wydostać z budynków. O sporym szczęściu może mówić borsuk, który wpadł do studzienki na stacji w miejscowości Ziemomyśl w powiecie stargardzkim. Uratowali go strażacy z OSP Dolice!

W czwartek około godz. 8.30 strażacy z OSP Dolice dostali zgłoszenie o borsuku, który wpadł do studzienki teletechnicznej na budowie nowego peronu stacji Ziemomyśl. Na szczęście “pułapka” nie okazała się zbyt głęboka. Zwierzę zareagowało przyjaźnie na ratowników. Aby wydostać borsuka, strażacy zawinęli go w kurtkę. Było to konieczne, bo ten drapieżny ssak ma bardzo długie i ostre pazury.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

“Zwierzak był dość osłabiony. Podaliśmy mu wodę do picia i małą przekąskę. Po około 40 minutach borsuk nabrał sił i udał się w kierunku lasu” - relacjonowali na Facebooku strażacy z OSP Dolice.

Borsuki żyją na terenie całej Polski. Są wszystkożerne - jedzą rośliny, małe zwierzęta oraz owady. Ważą od 12 do nawet ponad 20 kg. 

Sonda
Czy spotkałeś kiedyś w lesie dzikie zwierzę?
Raport z Anteny 15.04
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE