Strażacy z Dolic uratowali borsuka! Zwierzę było bardzo osłabione i spragnione

2021-04-15 12:05

Dzikie zwierzęta często zapuszczają się na tereny zamieszkałe przez człowieka. Często taka wędrówka kończy się dla nich bardzo źle, gdy np. nie mogą się wydostać z budynków. O sporym szczęściu może mówić borsuk, który wpadł do studzienki na stacji w miejscowości Ziemomyśl w powiecie stargardzkim. Uratowali go strażacy z OSP Dolice!

W czwartek około godz. 8.30 strażacy z OSP Dolice dostali zgłoszenie o borsuku, który wpadł do studzienki teletechnicznej na budowie nowego peronu stacji Ziemomyśl. Na szczęście “pułapka” nie okazała się zbyt głęboka. Zwierzę zareagowało przyjaźnie na ratowników. Aby wydostać borsuka, strażacy zawinęli go w kurtkę. Było to konieczne, bo ten drapieżny ssak ma bardzo długie i ostre pazury.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

“Zwierzak był dość osłabiony. Podaliśmy mu wodę do picia i małą przekąskę. Po około 40 minutach borsuk nabrał sił i udał się w kierunku lasu” - relacjonowali na Facebooku strażacy z OSP Dolice.

Borsuki żyją na terenie całej Polski. Są wszystkożerne - jedzą rośliny, małe zwierzęta oraz owady. Ważą od 12 do nawet ponad 20 kg. 

Sonda
Czy spotkałeś kiedyś w lesie dzikie zwierzę?
Raport z Anteny 15.04