Stara olejarnia

i

Autor: Urząd Miasta w Szczecinie

Stara olejarnia w Szczecinie na sprzedaż. Co tam powstanie? Internauci podzieleni

2023-01-28 9:54

Budynek jest znany każdemu szczecinianinowi. Kilka lat temu radni nie chcieli sprzedać tego budynku. Jednak teraz miasto jest gotowe „poszukać” nowego właściciela

Stara olejarnia na Golęcinie na sprzedaż. Władze miasta uspokajają

Od połowy XIX wieku mieściła się tam olejarnia, potem fabryka szczotek. Jednak pod koniec XX wieku, budynek dosłownie stał się pusty. Planów na zmienienie oblicza budynku było wiele. Od hotelu, przez internat, teatr, a nawet szkołę. Jednak nikt nie był chętny na zainwestowanie około 55 milionów złotych.

– Szczegółowe warunki przetargu oraz sprzedaży zostaną określone w najbliższym czasie. Z pewnością w umowie pojawią się zapisy zabezpieczające interesy miasta oraz właściwą rewitalizację zabytkowego budynku. – mówi Przemysław Taraciński, dyrektor Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami.

Jak uspokaja miasto, budynek wpisano do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. Zgodnie z tym, może zostać przeznaczony pod zabudowę usługową, ewentualnie pod mieszkaniową wielorodzinną.

Przetarg zostanie ogłoszony w połowie 2023 roku. Co ciekawe, budynek może mieć ogromną bonifikatę, bo nawet 99% ceny netto. Na to zgodzili się radni.

Stara olejarnia w Szczecinie na sprzedaż. Internauci komentują

Gdy informacja pojawiła się w mediach oraz na licznych grupach miejskich, mieszkańcy Szczecina mieli podzielone opinie. Z jednej strony wiele osób poruszyło to, że miasto mogło samo wyremontować i coś z tego stworzyć. Inni uważają, że to dobre posunięcie rządzących i to szansa dla tej okolicy. Podano także przykład Łodzi, gdzie zainwestowano w odrestaurowanie jednego z zabytków i obecnie nie straszy turystów.

Szczecinianie o starej olejarni:

  • szkoda , że Politechnika Morska sie tym budynkiem niezainteresowała, blisko,skomunikowane i ostatki przemysłu stoczniowego w okolicy a i wiatrak jest gdzie postawić... pozatym chyba można liczyć na jakies granty dotacje na szkolnictwo wyższe czy od rzadu czy unii , ktos sprytny by to ogarnął, remont wymagał by czasu niestety ,ale ..
  • Remont musisz robić według tego co Ci powie konserwator zabytku. Koszty są astronomiczne. Lepiej opłaca się zbudować od podstaw budynek niż pakować kasę w ten zabytek.
  • ooo 99 % rabatu. sprzedadzą tak jak wierze Bismarka
  • prosi się, żeby został zrewitalizowany, bo naprawdę jest piękny
  • Dobrze by było żeby to ten obiek nabrał wyglądu i nie straszył, ale jest tylko jedno "ale", jaką kwotę będzie trzeba w pompować w ten obiekt i czy w ogóle nadaje się jeszcze do remontu.
  • Coś za długo ta sprzedasz trwa.

Zachowana pisownia oryginalna komentarzy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE