Sporny grunt na szczecińskiej Łasztownii nie dla sióstr zakonnych. Przynajmniej na razie

2020-11-17 14:44
Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości w Szczecinie
Autor: Google Street View

Taką decyzję podjęło prezydium rady miasta Szczecin, wycofując projekt uchwały z najbliższej sesji. Mowa o nabyciu terenu przy ulicy Bulwar Gdański przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości w Szczecinie za zaledwie jeden procent jego wartości.

Decyzja podjęta została po ostrej reakcji części radnych oraz mieszkańców Szczecina. Budżet Szczecina jest w słabszej formie, to wszyscy wiemy. Brakuje nam środków na wydatki bieżące, ale także na inwestycje, bo potrzeb jest cała masa - mówi radny miasta Szczecin, Marcin Biskupski. Dodaje także:

Jeśli ten teren jest warty ponad 2 miliony złotych, pojawia się propozycja oddania go za kwotę niecałych 8 tysięcy złotych, to nie może dojść do tego w obecnej sytuacji, w której mamy ogromne potrzeby.

Sam projekt uchwały nie został odrzucony, prawdopodobnie będzie procedowany w innym terminie. Siostry kalkucianki w Szczecinie działają od ponad 30 lat. Niosą pomoc potrzebującym i prowadzą noclegownię.

Szczecin: Kolejna jaskinia hazardu rozbita
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE