Rozdadzą 2000 paczek, a na scenie wystąpi Majka Jeżowska

2022-05-25 14:30
bańki
Autor: pixabay.com

1 czerwca na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbędzie się międzykulturowy dzień dziecka. Na wydarzeniu - oprócz najmłodszych mieszkańców naszego miasta - pojawią się również dzieci z Niemiec i Ukrainy.

Dodatkowo dowiemy się, kto zdobędzie nagrodę Brzdąc 2022. To wyróżnienie przyznawane przez dzieci osobom dorosłym, które uczyniły dla nich wiele dobrego.

- Będą spotkania z aktorami, spotkania ze służbami mundurowymi, będzie można uczyć się gry na bębnie. Zadbamy również o możliwość kosztowania zdrowej kuchni, którą przygotują stowarzyszenia zajmujące się zdrowym jedzeniem. Nie zabraknie malowania buziek i instruktażu pierwszej pomocy. Będą równeż animacje dla dzieci, zwrócimy też uwagę na aspekty ekologiczne. Około godziny 17 wystąpi wszystkim dobrze znana Majka Jeżowska, a na koniec prosto z Kijowa zagra ukraiński zespół pop-rockowy HAYDAMAKY. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy i integracji - mówi Jacek Janiak, dyrektor Domu Kultury "Słowianin".

"Słowianin" wciąż poszukuje darczyńców. Słodycze do paczek można dostarczać do tymczasowej siedziby znajdującej się przy ulicy Kolumba w Szczecinie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE