PZPN zawiesił Pawła Cibickiego. Zawodnik czasowo wykluczony z gry w barwach Pogoni

2021-02-11 8:43
Paweł Cibicki wystąpił w tym sezonie tylko w czterech meczach Ekstraklasy
Autor: materiały prasowe Pogoni Szczecin Paweł Cibicki wystąpił w tym sezonie tylko w czterech meczach Ekstraklasy

Paweł Cibicki nie może brać udziału w rozgrywkach ligowych ani pucharowych Pogoni Szczecin w związku z podejrzeniem match-fixingu. Zakaz będzie obowiązywać do dnia rozszerzenia przez FIFA obowiązywania sankcji nałożonych w Szwecji, ale nie dłużej niż przez 90 dni - poinformował PZPN.

Decyzję w sprawie piłkarza podjął Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski. W ubiegłym tygodniu PZPN otrzymał uzasadnienie decyzji Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Cibickiego, którego zawieszono do czasu zakończenia sprawy karnej dotyczącej match-fixingu (ustawiania meczów). Dodatkowo szwedzka strona rozważa wystąpienie do Komisji Dyscyplinarnej FIFA o rozszerzenie środka zapobiegawczego na wszystkie federacje piłkarskie na świecie.

Dlaczego Paweł Cibicki został zawieszony?

Sprawa nie jest związana z występami na boiskach polskiej ekstraklasy, dotyczy otrzymania przez Cibickiego pieniędzy za upomnienie żółtą kartką w meczu ligi szwedzkiej Kalmar KK – IF Elfsborg w sezonie 2018/19.

27-letni szwedzki napastnik polskiego pochodzenia, urodzony w Malmoe, występuje w Pogoni od stycznia 2020 roku. W tym sezonie ekstraklasy zagrał tylko w czterech pierwszych kolejkach. 

Stadion Pogoni Szczecin w budowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE