Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2 w 1/8 finału Pucharu Polski

Autor: PAP/Marcin Bielecki Sebastian Kowalczyk (z lewej) walczy o piłkę z Patrykiem Sokołowskim

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2. Portowcy odpadli z Pucharu Polski [ZDJĘCIA, SKRÓT]

2021-02-10 20:05

Lider Ekstraklasy nie zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. Piast Gliwice lepszy od Pogoni Szczecin w meczu, który widziała garstka osób. Bez kibiców na trybunach przez pandemię i widzów przed telewizorami z powodu protestu przeciwko wprowadzeniu podatku od mediów.

Wynik otworzył w 14. minucie Michał Chrapek. Pomocnik Piasta wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego Tomasza Kwiatkowskiego po analizie VAR. Arbiter dopatrzył się przewinienia w zamieszaniu w szesnastce gospodarzy.

Na 2:0 podwyższył w 68. minucie Mateusz Winciersz. W tej sytuacji nie popisała się defensywa Pogoni. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry Luka Zahović.

Skrót meczu, przygotowany przez stację Polsat Sport, można obejrzeć na oficjalnej stronie szczecińskiego klubu.

Pogoń z Piastem ponownie zagra w sobotę i znów w Szczecinie. Tym razem będzie to mecz ligowy.

Skład Pogoni: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Mata (72. Zahovič), Kucharczyk, Dąbrowski (72. Drygas), Gorgon (81. Podstawski), Kowalczyk (77. Hostikka), Smoliński, Benedyczak (77. Fornalczyk).