Pyszne.pl

i

Autor: Paula Dąbrowska

GASTRONOMIA

Pyszne.pl Awards 2022. Spróbowałam, jak smakuje najlepszy lokal na Pomorzu Zachodnim - Pizza King

2023-03-27 12:58

Pyszne.pl Awards 2022. Ogłoszono niedawno najlepsze restauracje w Polsce, ale również w województwie zachodniopomorskim. Na podstawie opinii stwierdzono, że jest nią Pizza King mająca swój lokal w centrum Szczecina. Postanowiłam spróbować, jak smakują ich dania.

Pizza King w Szczecinie. Jak smakują dania najlepszej restauracji w Zachodniopomorskiem?

Niedawno portal pyszne.pl udostępnił wyniki swojego rankingu najlepszych restauracji. Według ocen użytkowników, najlepszy w Zachodniopomorskiem okazał się lokal ze Szczecina – Pizza King, który znajduje się przy placu Lotników 7. W aplikacji pyszne.pl na Pizzę King oddano prawie 3500 ocen, z czego średnia wynosi aż 4.7 gwiazdki. Postanowiłam spróbować, czy ich jedzenie jest tak dobre, jak piszą o tym użytkownicy. Skorzystaliśmy jednak z zamówienia bezpośrednio przez stronę oraz z menu tzw. weekendowego.

Kupiliśmy pizzę Alaskę (sos śmietanowy, ser, grillowany kurczak, brokuły, cebula, rozmiar mniejszy) oraz King Big Chicken Burger (olbrzymia bułka, z panierowanymi kawałkami kurczaka, sałatą, pomidorem, ogórkiem konserwowym, cebulą czerwoną, podawana z ketchupem i majonezem). Do tego dołożyliśmy frytki. Poinformowano nas, że czas dostawy w Pizza King wyniesie około 120 minut, jednak posiłek dostaliśmy po godzinie.

Paragon Pizza King

i

Autor: Paula Dąbrowska

Pizza King w Szczecinie najlepsza w Zachodniopomorskiem. Oceniamy dania

Frytki w Pizza King trudno ocenić, bo oczywiste jest, że przez dowóz często tracą na chrupkości i cieple. Jednak te były naprawdę chrupkie! Sos czosnkowy z Pizza King niestety średni, był delikatny posmak czosnku, a jednak w takim sosie oczekuje się więcej.

Pizza Alaska z Pizza King była dobra. Nie za wybitna, ale po prostu przyzwoita. Przyjechała ciepła. Ciasto było delikatnie chrupkie. Składników nie było jakoś dużo, jednak co ważne, nic z nich nie było surowe. Sos śmietanowy niestety prawie niewyczuwalny.

Ogromnym zaskoczeniem był niewątpliwie King Big Chicken Burger z Pizza King. Tak wiem, jedzenie kurczaka w burgerach to grzech, jednak nie lubię innego mięsa. Nie miałam wielkich oczekiwań, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Były wielkie kawałki polędwiczki w dobrej panierce, dużo warzyw, pyszna bułka. Sos delikatny, prawie niewyczuwalny. Prosi się trochę o coś innego niż majonez, może np. BBQ?

Pyszne.pl zamówienie z Pizza King

i

Autor: Paula Dąbrowska