Pomorze Zachodnie

Poznaliśmy wyniki rankingu gmin woj. zachodniopomorskiego. Ta gmina zajęła pierwsze miejsce!

2024-04-13 15:11

W grudniu tego roku poznaliśmy zwycięzcę Rankingu Gmin Województwa Zachodniopomorskiego stworzonego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Tym razem to Mielno nie dało szans innym gminom z regionu, zajmując pierwsze miejsce w rankingu!

Mielno najlepszą gminą w województwie zachodniopomorskim 

Tegoroczną najlepsza gminą według Rankingu Gmin Województwa Zachodniopomorskiego zostało Mielno! Wyboru dokonała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej: 

Ideą Rankingu Gmin jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. zachodniopomorskiego. Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa z wyłączeniem miast na prawach powiatu - tłumaczy ideę rankingu fundacja

Przy wyborze najlepszej gminy w regionie uwzględnione wiele czynników, które pozwoliły na stworzenie obiektywnej listy:

Metodą oceny poziomu rozwoju gminy w woj. zachodniopomorskim jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 16 wskaźników mierzących m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej - dodaje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Poniżej podajemy pierwszą trójkę najlepszych gmin według Rankingu Gmin Województwa Zachodniopomorskiego:

  1. Gmina Mielno
  2. Gmina Dziwnów
  3. Gmina Międzyzdroje

Gmina Mielno - co warto wiedzieć? 

Gmina Mielno to gmina wiejsko-miejska zajmująca powierzchnię 62,13 kilometrów kwadratowych. Gminę zamieszkuje około 5000 mieszkańców, a jej głównym miastem jest Mielno. 

Gmina Mielno położona jest w zachodniej części kraju, w powiecie koszalińskim. Jej głównym walorem turystycznym jest 3-kilometrowy pas plaży ciągnący się nad Morzem Bałtyckim. Oprócz turystyki, która jest głównym obszarem gospodarki gminy, jej duża część wykorzystywana jest pod rolnictwo.