wybuch gazu Szczecin

i

Autor: Alicja Wirwicka

Poszkodowani w eksplozji gazu w Szczecinie mogą liczyć na pomoc

2021-11-08 11:13

Wsparcie zapewniły zarówno władze Szczecina, jak i Wojewoda Zachodniopomorski. Po wybuchu gazu, z domu zostały jedynie zgliszcza, a jedna z siedmiu poszkodowanych osób w ciężkim stanie nadal przebywa w szpitalu:

Poszkodowani, którzy ucierpieli w sobotnim wybuchu gazu w Żydowcach, mogą liczyć na wsparcie psychologiczne, a także pomoc finansową od miasta. W razie miasto zapewni potrzebującym również lokale zastępcze - mówi Dariusz Sadowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie. 

Bardzo ważne jest, aby osoby, które ucierpiały w wyniku wybuchu, otrzymały pomoc jak najszybciej.

Przede wszystkim ta pomoc doraźna, która może być udzielona natychmiast. Moje służby cały czas są w kontakcie MOPR-em, z miastem. Jeżeli chodzi o tę pomoc finansową, to mówimy tu od kwocie 4800 zł z budżetu wojewody oraz 1200 zł z budżetu miasta, a więc łącznie 6000 zł właśnie na tę doraźną pomoc - dodaje Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

"Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny

Sąsiedzi oraz przyjaciele poszkodowanych zorganizowali także zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE