Pociąg do muzyki wystartuje z kilku lokalizacji

2022-07-06 12:47
Pociąg
Autor: Shutterstock Za kilka lat ma się pojawić więcej pociągów z Olsztyna do Warszawy.

Fani festiwalowego klimatu mogą już szykować się do podróży. W rozkładach pojawią się dodatkowe pociągi na Pol'and'Rock Festiwal, który odbędzie się na początku sierpnia w Czaplinku.

W tym roku wszyscy fani muzycznych brzmień spotkają się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno. Festiwal zaplanowano w dniach 4-6 sierpnia. Ci, którzy już planują podróż, będą mogli skorzystać z kilkunastu dodatkowych połączeń.

- Każdego dnia na tory wyjedzie, aż 16 dodatkowych składów. Będą one oczywiście skomunikowane z innymi połączeniami realizowanymi przez Polregio czy PKP Intercity. Te pociągi będą jakby wzmocnione, będa to podwójne, a nawet potrójne zestawy; kilka zespołów trakcyjnych połączonych w jeden. Dzięki temu do takich pociągów zmieści się 450 osób - tłumaczy Tomasz Maciejewski, z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Ułatwiony ma zostać także powrót z festiwalu - w ostatni dzień, czyli 7 sierpnia na trasę wyruszy dodatkowo 18 par pociągów odwozowych.

Dodatkowe składy wyjadą między innymi ze Szczecina, Stargardu, Runowa Pomorskiego czy Szczecinka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE