​Egzaminu na prawo jazdy w Szczecinie nie zdasz!

2022-07-05 12:14
WORD Szczecin
Autor: Julia Nogalska

W kraju trwa oddolny protest egzaminatorów. Pracownicy WORD-u domagają się zmiany systemu egzaminowania i wysokości wynagrodzeń.

Jak czytamy na stronie WORDu w Szczecinie:

"UWAGA !!!

Egzaminy praktyczne w Szczecinie w dniu 05.07.2022 r. oraz w dniu 06.07.2022 r. ze względu na niedobór egzaminatorów zostają odwołane.

Egzaminy teoretyczne i praktyczne w Barlinku w dniu 05.07.2022 r. oraz w dniu 06.07.2022 r. ze względu na niedobór egzaminatorów zostają odwołane.

Przepraszamy"

Jak się okazuje, nie wszyscy otrzymali informacje o odwołanych egzaminach na prawo jazdy. Niektórzy kursanci pokonali wiele kilometrów, by dopiero na miejscu dowiedzieć się, że ich egzaminy się nie odbędą.

- Jestem bardzo zły, bo pracuję w Niemczech i musiałem przejechać 1000 kilometrów, żeby mnie odesłali z kwitkiem. To wszystko są koszty, a trasę pokonałem na darmo. Zapłaciłem już sporą sumę za prawko kategorii "C", która miała mi ułatwić pracę, a teraz kolejny miesiąc muszę czekać na egzamin. Szkoda słów - mówi jeden z niedoszłych kierowców.

- Ja przyjechałam z Gryfina, to jest około 30 kilometrów od Szczecina. Nie sprawdziłam wcześniej komunikatu na stronie, bo tak naprawdę nie musiałam tego robić. Nie otrzymałam wcześniej żadnej informacji o odwołaniu mojego egzaminu. Jestem zawiedziona, bo nastawiłam się już na to psychicznie, wzięłam specjalnie wolne w pracy i nic z tego - dodaje kolejna.

Egzaminy w Zachodniopomorskiem odwołano również w Barlinku. Problemy są również miedzy innymi w Rzeszowie, Gdańsku i Białymstoku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE