Noc Muzeów w Olsztynie 2022. Kiedy? Co będzie się działo? [PROGRAM]

i

Autor: pexels.com Noc Muzeów w Olsztynie 2022. Kiedy? Co będzie się działo? [PROGRAM]

Nie spać! Zwiedzać!

2022-05-10 15:04

Selfie z afrykańskim królem, zabytkowe samochody czy specjalne warsztaty. Po pandemicznej przerwie powraca kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów.

Wydarzenie co roku przyciąga około 20 tysięcy mieszkańców. Zazwyczaj jest organizowane w sobotę poprzedzającą 18 maja - wtedy właśnie przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów. W tym roku akcja odbędzie się w sobotę 14 maja.

Co między innymi będzie czekało tego wieczoru na szczecinian?

- W ofercie między innymi wystawa "Wędrówką jedną życie jest człowieka", druga rzecz to 90 obiektów, które zostały pozyskane w czasie pandemii. Mamy również ofertę dla rodzin, dzieci będą mogły pokolorować, będzie malowanie twarzy oraz będą mogły stworzyć kredowe rysunki na temat tego jak widzą szczęście - mówi Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, kierownik Centrum Dialogu Przełomy.

Wyobraźnią i ostrożnością będą musieli wykazać się Ci, którzy na specjalnych warunkach będą chcieli zwiedzić gmach Morskiego Centrum Nauki.

- Kaski, kamizelki, Panie nie mogą być w szpilkach. Nasi przewodnicy opowiedzą o tym co się będzie działo w naszym Centrum, czyli 213 eksponatów. Pokażemy, w którym miejscu będą stały. Jeden z nich już stoi, jest to silnik promu, który trzeba było wprowadzić dużo wcześniej - tłumaczy Przemysław Kowalewski, z Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Na zwiedzających będzie również czekać między innymi kolekcja samochodów Stoewer'a w Muzeum Techniki i Komunikacji oraz możliwość wejścia na Zamkową Wieżę Dzwonów.

Polecany artykuł:

Kierowcy poszukiwani na wczoraj

Większość ekspozycji będzie bezpłatnie otwarta dla mieszkańców od godziny 18 do północy. Udział weźmie blisko 20 galerii i muzeów w Szczecinie.