Kierowcy poszukiwani na wczoraj

2022-05-09 15:13
Karma od Galerii Młociny
Autor: Materiały prasowe

Spontaniczna zbiórka karmy dla ukraińskich zwierzaków zakończyła się sukcesem. Pierwsze transporty dotarły już za naszą wschodnią granicę, ale potrzeby są wciąż duże.

Szczeciński oddział Związku Ukraińców w Polsce zebrał ponad tonę karmy dla psów i kotów. Problemem stało się dostarczenie zapasów do Warszawy lub Lwowa, skąd miałyby zostać przekazane dalej.

- Karma pochodzi tak naprawdę ze spontanicznej zbiórki, ja działam przy Związku Ukraińców w Polsce, w którym odbyła się już raz bardzo duża zbiórka karmy. Została ona przetransportowana do jednego ze schronisk na terenie Wołynia. Oficjalnie zakończyliśmy już termin zbierania karmy, ale tych darów wciąż przybywa i przybywa. W ten sposób uzbieraliśmy kolejny bardzo duży namiot pełen karmy, jednak mamy problem z tym, że nie ma to jak dotrzeć do potrzebujących psów i kotów. Potrzebujemy kierowców, wolontariuszy, tak naprawdę na wczoraj, aby pomoc w tej postaci mogła jak najszybciej dotrzeć na naszą wschodnią granicę - mówi Natalia Sztuc, jedna z wolontariuszek.

Poszukiwani są kierowcy, którzy dostarczą karmę do Warszawy, bądź Lwowa. Z tych miejsc podarki wyruszą w dalszą podróż w głąb Ukrainy.

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc akcję mogą skontaktować się bezpośrednio z organizatorami przez stronę FB. ​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE