bezrobocie gorzów

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Bezrobocie w Szczecinie i regionie maleje

2022-05-09 15:36

Aktualnie w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowanych jest blisko 43 tysiące osób. W porównaniu z rokiem ubiegłym to o 10 tysięcy mniej.

Ofert pracy będzie więcej, szczególnie tej sezonowej.

- Jesteśmy teraz w takim momencie, że rozpoczyna się sezon turystyczny, sezon prac w ogrodnictwie czy w rolnictwie. To jest ten moment, w którym poziom bezrobocia w województwie zachodniopomorskim dość dynamicznie spada. Poziom bezrobocia w regionie powinien wynosić 6,9%. Tutaj mamy do czynienia z tendencją, która wróciła do momentu sprzed pandemii - mówi Andrzej Przewoda, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.  

Polecany artykuł:

Kierowcy poszukiwani na wczoraj

Pomoc w poszukiwaniu pracy jest również oferowana uchodźcom wojennym z Ukrainy. Do tej pory udało się znaleźć zatrudnienie dla blisko 5 tysięcy osób.

- Biorąc pod uwagę potrzeby pracodawców to chociażby w usługach to zapotrzebowanie cały czas będzie duże. Tutaj z samym znalezieniem pracy nie powinno być większych problemów. W dłuższej perspektywie najważniejszym wyzwaniem będzie to, aby jak najlepiej wykorzystać ten potencjał obywateli Ukrainy - podkreśla Andrzej Przewoda.

Pracownicy z Ukrainy mogą się okazać między innymi lekiem na braki w kadrze medycznej. Tu jednak potrzebne są odpowiednie dokumenty.