Bezrobocie w Szczecinie i regionie maleje

2022-05-09 15:36
bezrobocie gorzów
Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Aktualnie w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowanych jest blisko 43 tysiące osób. W porównaniu z rokiem ubiegłym to o 10 tysięcy mniej.

Ofert pracy będzie więcej, szczególnie tej sezonowej.

- Jesteśmy teraz w takim momencie, że rozpoczyna się sezon turystyczny, sezon prac w ogrodnictwie czy w rolnictwie. To jest ten moment, w którym poziom bezrobocia w województwie zachodniopomorskim dość dynamicznie spada. Poziom bezrobocia w regionie powinien wynosić 6,9%. Tutaj mamy do czynienia z tendencją, która wróciła do momentu sprzed pandemii - mówi Andrzej Przewoda, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.  

Polecany artykuł:

Kierowcy poszukiwani na wczoraj

Pomoc w poszukiwaniu pracy jest również oferowana uchodźcom wojennym z Ukrainy. Do tej pory udało się znaleźć zatrudnienie dla blisko 5 tysięcy osób.

- Biorąc pod uwagę potrzeby pracodawców to chociażby w usługach to zapotrzebowanie cały czas będzie duże. Tutaj z samym znalezieniem pracy nie powinno być większych problemów. W dłuższej perspektywie najważniejszym wyzwaniem będzie to, aby jak najlepiej wykorzystać ten potencjał obywateli Ukrainy - podkreśla Andrzej Przewoda.

Pracownicy z Ukrainy mogą się okazać między innymi lekiem na braki w kadrze medycznej. Tu jednak potrzebne są odpowiednie dokumenty.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE